قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

همایش صعود پاک، کوهستان پاک در تبریز برگزار می شود

همایش صعود پاک، کوهستان پاک در تبریز برگزار می شود
شناسهٔ خبر: 121255 -
اخبار استان
تبریز- با برگزاری پنل تخصصی حفظ محیط زیست کوهستان، اولین همایش صعود پاک، کوهستان پاک در تبریز برگزار می شود.

بهرام تندران دبیر همایش صعود پاک، کوهستان پاک در گفتگو با خبرنگار مهر هدف از برگزاری این مراسم را ارتقای سطح سواد محیط زیستی جامعه کوهنوردی، بستر سازی ارتباط بین باشگاه‌های کوهنوردی و تشکل‌های مردم نهاد حوزه محیط زیست و نیز ارائه گزارش صعود باشگاه لوتسه به قله علم کوه بیان کرد.

تندران افزود: در این همایش پنل تخصصی با حضور متخصصان و اساتید حوزه محیط زیست و کوهنوردی برگزار می‌شود که هدف از آن بررسی عوامل تأثیر گذار در حفظ محیط کوهستان توسط کوهنوردان و نیز الزامات محیط زیستی و حرفه ایی مجامع حاکم بر حفظ محیط زیست می‌باشد.

وی ادامه داد: در این همایش گزارش صعود باشگاه لوتسه به قله علم کوه از مسیرهای گرده آلمان‌ها، لهستان ۴۸ و کریستال فال ایتالیا که دارای شاخص‌های صعود پاک بود توسط مدیر باشگاه لوتسه ارائه خواهد شد.

تندران در خاتمه ضمن تقدیر از مشارکت کنندگان در برگزاری این همایش ابراز امیدواری کرد با برگزاری هدفمند کارگاه‌های آموزشی در حوزه حفظ محیط زیست بتوان ضمن همسویی اهداف ورشی و حفاظتی محیط زیستی، شاهد کاهش اثرات تخریبی در عرصه‌های طبیعی باشیم.

اولین همایش صعود پاک کوهستان پاک روز یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ در تالار اندیشه پارک ائل گولی توسط خانه فعالین محیط زیست، باشگاه لوتسه و با مشارکت اداره کل حفاظت محیط زیست استان، اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، اداره کل ورزش و جوانان استان، هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان و مجموعه تولیدی متال برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات