قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز تاکید کرد؛

ضرورت توسعه گردشگری مقاومت در شهرهای تبریز و قم

ضرورت توسعه گردشگری مقاومت در شهرهای تبریز و قم
شناسهٔ خبر: 121254 -
اخبار استان
تبریز- رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در دیدار با مدیر گردشگری سازمان شهرداری قم، بر ضرورت توجه به اشتراکات شهرهای محور مقاومت برای توسعه گردشگری مقاومت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این دیدار امیر نصیربیگی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، با اشاره به زمینه‌های مشترک دو شهر تبریز و قم تشریح کرد: سابقه این دو شهر در توجه به زمینه‌های انقلابی گری و توجه به هویت و میراث ایرانی و شیعی، همواره مورد توجه است و از خاستگاه همه مظاهر هویتی، ثمراتی درخشان برای ایران و انقلاب اسلامی به ارمغان آورده است.

وی ادامه داد: تبریز در همه سال‌ها و روزهای مقاومت، خوش درخشیده است و توانسته در تحقق بخشی به آرمان‌های ایران نقش افرین باشد.

نصیربیگی با اشاره به بزرگداشت شهدای قم توسط مردم تبریز در سال ۱۳۵۶ اظهار کرد: این پیوند تاریخی آغازگر نهضت اربعین شد و توانست مسیر انقلاب اسلامی را شتاب بخشد.

در ادامه این دیدار، حمیدرضا نادری مدیر گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم با قدردانی از همراهی تبریز در برنامه ریزی برای رویدادهای مشترک، مطرح کرد: امید است در سایه تعامل‌های دوسویه، زمینه برنامه ریزی برای فعالیت نظام‌مند با محوریت گردشگری بین دو شهر تبریز و قم فراهم شود.

وی با اعلام آمادگی شهر قم برای میزبانی از رویدادهای مشترک خاطرنشان کرد: امید است با برگزاری برنامه‌های مشترک میان دو مجموعه شهرداری قم و تبریز، زمینه برای افزایش همدلی و همبستگی و نیز، استفاده از ظرفیت‌ها و تجارب مشترک بیشتر فراهم شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات