قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

۲۳ هزار و ۶۵۵ زائر حسینی از آذربایجان شرقی راهی کربلا شدند

۲۳ هزار و ۶۵۵ زائر حسینی از آذربایجان شرقی راهی کربلا شدند
شناسهٔ خبر: 121230 -
اخبار استان
تبریز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از زمان آغاز اعزام زائران تا ۱۰ شهریور ۲۳ هزار و ۶۵۵ زائر استان از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی به مرزهای کشور جابجا شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اورجعلی علیزاده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی استان این زائران را به مرزهای تمرچین، مهران و خسروی انتقال داده است، افزود: این تعداد زائر با ۷۳۰ سرویس اتوبوس به این مرزها انتقال یافته اند.

وی با اشاره به اینکه جابجایی زائران حسینی تا ۲۵ شهریور ادامه دارد، اظهار کرد: برای جابجایی زائران حسینی ۳۵۰ دستگاه اتوبوس از مجموع ۴۵۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی استان اختصاص یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: پیش بینی می‌شود ۳۰ تا ۳۵ هزار زائر حسینی از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی استان به مرزهای کشور اعزام شوند.

علیزاده، با بیان اینکه اوج زمان رفت زائران حسینی هشت تا ۱۲ شهریور است، ادامه داد: با توجه به اینکه جابجایی زائران حسینی در مسیر رفت در طول زمان حدود ۱۹ روز انجام می‌شود مشکلی در جابجایی آنها بروز نمی‌کند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه زائران حسینی زمان بازگشت خود را به سه روز بعد از اربعین موکول می‌کنند، ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابجایی آنها با کمبود اتوبوس مواجه می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: مرز تمرچین با حدود ۲۸۰ کیلومتر مسافت با این استان، نزدیکترین مرز برای جابجایی زائران بوده ولی طول مسافت تا مرز مهران حدود ۹۰۰ کیلومتر است که اگر مرز تمرچین برای جابجایی زائران حسینی استان در نظر گرفته شود، روند جابجایی زائران زودتر انجام می‌شود.

علیزاده، افزود: به منظور کمک به روند جابجایی زائران حسینی، ۲۱ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین به همراه تعدادی از نیروهای این اداره کل در مرز مهران مستقر شده و در حال خدمت رسانی به این روند هستند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات