قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی:

مهارت آموزی کارکنان وظیفه به سمت بازار کار معطوف شود

مهارت آموزی کارکنان وظیفه به سمت بازار کار معطوف شود
شناسهٔ خبر: 121229 -
اخبار استان
تبریز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: آموزش‌های مهارتی کارکنان وظیفه، باید معطوف به بازار کار شوند و در این راستا نیازهای بازار مورد سنجش قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کلامی در کارگروه مهارت آموزی کارکنان وظیفه استان اظهار کرد: خدمت سربازی فرصت خوبی برای مسئولیت پذیری جوانان و مهارت آموزی آنها برای ورود به بازار اشتغال است.

وی افزود: با توجه به اینکه در دوره خدمت سربازی، به فکر شغل آینده خود هستند، باعث می‌شود از دوره‌های مهارت آموزی استقبال بیشتری شود.

کلامی هدف از این دوره‌ها را ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: هدف از برگزاری دوره‌های مهارت آموزی برای کارکنان وظیفه، این است که برای آنها شغل ایجاد کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی به جایگاه کشوری استان در پرداخت این تسهیلات اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی در میزان مبلغ پرداختی تسهیلات اشتغال به کارکنان وظیفه رتبه اول کشور و در درصد پرداختی رتبه سوم کشور را دارد که این جایگاه نشانگر تلاش و پیگیری‌های مستمر نهادهای ذیربط در استان است.

وی به استفاده از پتانسیل اتاق بازرگانی تاکید کرد و اظهار کرد: برخی جلسات کارگروه در اتاق بازرگانی برگزار شود چرا که یکی از مشکلات واحدهای صنعتی استان کمبود نیروی کار است و می‌توانیم برخی کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی را با مراکز نظامی هماهنگ نمائیم که این امر می‌تواند در خصوص ایجاد اشتغال تأثیر بسزایی داشته باشد.

کلامی نظارت بر تسهیلات اعطایی را امری مهم برشمرد و بیان کرد: به تسهیلاتی که در قالب اشتغال اعطا می‌شود باید نظارت کرد. اگر وام پرداختی در محل خودش هزینه نشود موجب افزایش نقدینگی در جامعه شده و بلای جان مردم خواهد شد.

وی به هدایت آموزش‌ها به سمت بازار کار تاکید و گفت: آموزش‌ها باید معطوف به بازار کار شود. در این راستا نیازهای بازار مورد سنجش قرار گرفته و مشاغلی که مورد نیاز است و ارزش افزود خواهد داشت وارد دوره‌های مهارت آموزی شوند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات