قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

با دستور رئیس جمهور انجام شد؛

تخصیص ۳هزار میلیارد ریال برای بهسازی وضعیت آزادراه تبریز- زنجان

تخصیص ۳هزار میلیارد ریال برای بهسازی وضعیت آزادراه تبریز- زنجان
شناسهٔ خبر: 121203 -
اخبار استان
تبریز- دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های آذربایجان شرقی از تخصیص ۳هزار میلیارد ریال به بهسازی وضعیت آسفالت آزادراه تبریز- زنجان توسط بانک ملی و با دستور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل غلامی صبح پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اقتصاد ایران یک اقتصاد بانک محور است، گفت: بر اساس برآوردها ۹۰ درصد اقتصاد کشور به وسیله سیستم بانکی اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی شاهد فعالیت بیشتر بخش خصوصی هستیم، گفت: ۹۵ درصد اقتصاد این استان خصوصی است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۵۵ درصد منابع بانکی و ۵۶ درصد تسهیلات بانکی در اختیار تهران است، گفت: آذربایجان شرقی در منابع رتبه هفتم و مصارف رتبه ششم است.

وی با بیان اینکه ۳۰ بانک و مؤسسه با ۸ هزار و ۶۵۰ نفر در استان آذربایجان شرقی خدمات بانکی را به مردم ارائه می‌دهند، اظهار کرد: ۷۲۶ شعبه بانک‌های دولتی در استان فعال هستند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های آذربایجان شرقی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ نزدیک ۱۰۰ همت تسهیلات پرداخت شده است که ۴۷ درصد آن در بخش صنعت و معدن، ۱۱.۵ درصد در بخش کشاورزی، ۹ درصد در بخش مسکن و ساختمان و ۲۴ درصد در بخش خدمات بوده است.

غلامی خاطرنشان کرد: در استان نسبت مصارف به منابع نزدیک ۸۴ درصد است. سهم استان ما از منابع کشور ۲.۷۲ درصد و از مصارف کشور ۲.۳۳ درصد است که این رقم برای سال ۱۴۰۲ تا تیرماه نیز ۲.۷۰ درصد از منابع و ۲.۳۷ درصد از مصارف کشور است.

وی ادامه داد: ۲۷ همت در چهار ماهه نخست سال جاری شامل ۵۲ درصد بخش صنعت و معدن، ۷.۵ درصد در بخش کشاورزی، ۹.۵ درصد در بخش بازرگانی، ۶.۷ درصد در بخش ساختمان و ۲۴ درصد در بخش خدمات پرداخت کند.

تخصیص ۳هزار میلیارد ریال برای بهسازی وضعیت آزادراه تبریز- زنجان

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به تسهیلات ازدواج در استان اشاره کرد و اظهار کرد: ۶۸ هزار نفر برای دریافت تسهیلات ازدواج در سال گذشته سامانه بانک مرکزی ثبت‌نام کرده بودند که ۵۷ هزار نفر به عبارتی ۸۴ درصد تا پایان سال، تسهیلات خود را دریافت کردند.

وی ادامه داد: در چهار ماهه سال جاری نیز ۳۷ هزار و ۳۰۰ نفر برای تسهیلات ازدواج ثبت نام کردند که تا به امروز ۱۵ هزار و ۳۴۱ نفر (۴۱ درصد) موفق به دریافت آن شده‌اند.

غلامی افزود: در بخش فرزندآوری نیز در سال ۱۴۰۱ تعداد ۳۵ هزار مورد تسهیلات فرزندآوری به مبلغ ۱۴ هزار میلیارد ریال پرداخت شده بود و در چهار ماهه سالجاری نیز ۱۱ هزار مورد تسهیلات با مبلغ ۶,۰۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است. بر اساس برآوردها نزدیک ۱۲ درصد تسهیلات پرداختی شامل ازدواج، فرزندآوری و بخش قرض الحسنه بوده است.

وی گفت: در استان آذربایجان شرقی در سال گذشته ۱۹۸ همت منابع و ۱۳۰ همت مصارف پرداخت شده است و استان سهم بانک‌های خصوصی از منابع ۲۳ درصد و مصارف سه درصد است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های آذربایجان شرقی گفت: استان در منابع رتبه هفتم و مصارف رتبه ششم است و ۵۵ درصد منابع کشور و ۵۶ درصد مصارف کشور نیز در اختیار تهران است.

غلامی گفت: شرکت‌های بزرگ و برخی سازمان‌ها منابع خود را از در تهران متمرکز کردند اما مصارف آنان در آذربایجان شرقی است که موجب می‌شود سهم استان از منابع کشور کاهش یابد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات