قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد؛

افزایش ۱۵۰ درصدی اقامت گردشگران خارجی در آذربایجان شرقی

افزایش ۱۵۰ درصدی اقامت گردشگران خارجی در آذربایجان شرقی
شناسهٔ خبر: 121172 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از افزایش ۱۵۰ درصدی اقامت گردشگران خارجی در استان طی دو سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حمزه زاده ظهر سه شنبه در چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های رسانه‌ای به سوی قله با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در دولت سیزدهم گفت: ۹۵ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی با میزان اشتغالزایی پنج هزار نفر در استان اجرایی شده است.

وی ادامه داد: ۱۰۵ پروژه نیز با حجم سرمایه گذاری ۳۵ هزار میلیارد تومان با پیش بینی اشتغالزایی هشت هزار نفری در حال اجرا است.

حمزه زاده از صدور ۲۲۷ مجوز جدید با حجم سرمایه گذاری ۱۹ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰ هزار نفری خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از افزایش ۱۵۰ درصدی اقامت گردشگران خارجی در دولت سیزدهم خبر داده و افزود: ۱۳۰ هزار نفر گردشگر خارجی از ۶۰ کشور دنیا در هتل‌های استان اقامت داشته اند.

وی ادامه داد: بیشترین تعداد گردشگر از کشورهای ترکیه، عراق، آذربایجان و چین بوده و در میان کشورهای اروپایی نیز از ایتالیا، آلمان‌، لهستان و فرانسه بیشترین تعداد گردشگر را داشته ایم.

حمزه زاده در خصوص گردشگران داخلی اقامت کننده در واحدهای اقامتی در استان در طول دو سال اخیر نیز گفت: سه میلیون و ۲۹۸ هزار نفر گردشگر داخلی طی دو سال در استان اقامت داشته اند که از استان‌های تهران، خراسان، گیلان و مازندران بیشترین تعداد گردشگر را داشته ایم.

وی ادامه داد: برگزاری و شرکت در ۱۵۲ نمایشگاه صنایع دستی و بازارچه‌های محلی، صادرات ۵۲ میلیون دلاری صنایع دستی، برگزاری ۱۲۲ جشنواره و رویداد از دیگر کارهای انجام شده در این بخش است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به افزایش ۳۰۰ درصدی اعتبارات دولتی در دولت سیزدهم گفت: مجموع تسهیلات پرداختی در دولت سیزدهم، ۳۸۷ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره‌ای به اعتبارات دولتی گفت: در سال ۱۳۹۹ در بحث مرمت، ۱۶ میلیارد تومان و در زیرساخت‌های گردشگری، ۱۵.۵ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که این میزان در سال ۱۴۰۱ به ۵۶ میلیارد تومان در بخش مرمت و ۴۱ میلیارد تومان در بخش زیرساخت‌های گردشگری رسیده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات