قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

به مناسبت هفته دولت انجام می‌شود؛

افتتاح طرح‌های مختلف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی

افتتاح طرح‌های مختلف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی
شناسهٔ خبر: 121147 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در هفته دولت امسال طرح های مختلف این اداره کل به ارزش ۳۱۷۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اله سروری افزود: در طول هفته دولت امسال ۵۰۲۳ واحد از مساکن مقاوم سازی شده روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان در شهرستان‌های مختلف به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: برای ساخت این واحدها در مجموع سه هزار و ۱۴ میلیارد تومان هزینه شده که یک هزار و چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی پرداخت شده و باقیمانده آن آورده شخصی افراد است.

وی افزود: پرونده ۱۲ هزار و ۳۶۴ واحد مقاوم سازی مسکن روستایی به بانک‌ها معرفی، ۹ هزار و ۳۳۰ واحد عقد قرارداد، هشت هزار و ۳۲۶ واحد آغاز عملیات ساخت و پنج‌هزار و ۲۳ واحد آماده افتتاح است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی همچنین از افتتاح ۴۸ واحد نهضت ملی مسکن در سه شهرستان استان خبر داد و افزود: ۳۲ واحد از این مساکن در شهرستان میانه، هشت واحد در شهرستان بستان آباد و هشت واحد در شهرستان سراب ساخته شده که بنیاد مسکن برای ساخت آنها، ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

سروری با اشاره به اجرای طرح هادی و آسفالت ریزی ۶۵ روستای استان در سال جاری با ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه گفت: طرح‌هادی ۹۱ روستا هم با نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان اعتبار، مطالعه و بازنگری شده است.

وی یکی دیگر از رسالت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را صدور سند مالکیت اعلام کرد و گفت: امسال دو هزار و ۴۲۶ جلد سند در روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت و ۴۶۶ جلد سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده که برای این منظور یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات