قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی خبرداد؛

بهره مندی ۹۹ درصد روستاهای آذربایجان شرقی از نعمت گاز

بهره مندی ۹۹ درصد روستاهای آذربایجان شرقی از نعمت گاز
شناسهٔ خبر: 121145 -
اخبار استان
تبریز- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی از بهره مندی ۹۹ درصد روستاهای استان از نعمت گاز خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نادر کمالی در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک، تحت پوشش گاز در استان بوده و برابر تعهدات گازرسانی امسال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت الهی گاز بهره‌مند شده و درصد برخورداری جمعیت استان از گاز طبیعی به رقم ۹۹.۵ درصد خواهد رسید.

این مقام مسؤول شرکت گاز در بخش دیگری از سخنان خود به مصارف نیروگاه‌های استان اشاره و گفت: در ۴ ماهه نخست سال‌جاری ۹۳۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در راستای توزیع مستمر برق به نیروگاه‌های استان تخصیص یافته است.
وی افزود: هم اکنون ۷۰ شهر استان، چهار نیروگاه، ۱۰ هزار واحد صنعتی و ۲ هزار و ۴۶۹ روستای استان بهره‌مند از گاز طبیعی بوده و گازرسانی در ۸۰ روستای استان فعال است.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی از شناسایی ۵ هزار انشعاب غیرمجاز گاز در استان خبر داد و متذکر شد: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون و متر مکعب در ۵ ماهه امسال گاز به نیروگاه‌های مستقر در استان اختصاص یافته است.
کمالی با بیان اینکه تمام روستاهای بالاهای ۲۰ خانوار در استان از گاز بهره‌مند هستند، تصریح کرد: از ۲ هزار و ۷۵۶ روستای آذربایجان‌شرقی ۲ هزار و ۴۹۱ روستا از گاز بهره‌مند هستند.
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از ۶۸ روستای استان نیز در دهه فجر امسال از گاز بهره‌مند خواهند شد که میزان برخورداری روستاهای استان از گاز به ۹۹.۵۴ درصد می‌رسد.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد مصارف در زمستان به بخش خانگی اختصاص دارد، یادآور شد: امسال نیز کماکان نیازمند این همدلی و همراهی در نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه در بین خانواده‌ها هستیم و کمپین‌های رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه و کاهش یک درجه دمای اتاق که منجر به کاهش ۶ درصدی مصرف گاز می‌شود، یکی از مهم‌ترین راهکارهای همیاری اصحاب رسانه با شرکت گاز در تأمین مستمر جریان گاز مشترکان خواهد بود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات