قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد؛

افتتاح ۱۷ پروژه بهداشتی و درمانی در آذربایجان شرقی طی هفته دولت

افتتاح ۱۷ پروژه بهداشتی و درمانی در آذربایجان شرقی طی هفته دولت
شناسهٔ خبر: 121144 -
اخبار استان
تبریز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در طی هفته دولت ۱۷ پروژه بهداشتی درمانی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهمن نقی پور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، با اشاره به طرح‌های درمانی و بهداشتی قابل افتتاح استان آذربایجان شرقی در طی این هفته، اظهار کرد: توزیع پروژه‌های اجرایی در استان متمرکز به مرکز نبوده و در شهرستان‌های مختلف پروژه‌های متعددی در دست اقدام است و طی این هفته تعدادی از این پروژه‌ها در شهرستان‌های تبریز، اهر، مرند، میانه، کلیبر، هشترود و عجب شیر افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به جزئیات این طرح‌ها گفت: در شهرستان اهر دو اتاق عمل و یک اتاق زایمان بی درد به مجموعه خدماتی بیمارستان باقر العلوم اهر با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان اضافه شده است.

نقی پور افزود: در ادامه خدمات بهداشتی و درمانی که در شهرستان میانه به مردم این منطقه ارائه می‌شود در طول این هفته شاهد افتتاح و بهره برداری از مرکز فوریت‌های پزشکی محور میانه- هشترود، کلینیک ناباروری برای نخستین بار در سطح استان در راستای تحقق قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده‌ها و کلینیک دندانپزشکی بیمارستان برکت و بخش‌های آسیب شناسی و بخش گوش، حلق، بینی و چشم بیمارستان خاتم میانه در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان خواهیم بود.

وی از بهره‌برداری دو دستگاه دیالیز و تکمیل بخش کودکان بیمارستان هشترود با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان خبر داد و گفت: در راستای کاهش بار ارجاع به مرکز استان نیز در شهرستان عجب شیر با تغییر کاربری ساختمانی قدیمی، پانسیون پزشکان با اعتباری حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان به منظور تسهیل حضور پزشکان متخصص در این شهرستان مورد افتتاح قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: در طی هفته جاری، سی تی اسکن (مغزنگاری کامپیوتری) بیمارستان امام رضا (ع) تبریز با قدرت تشخیصی بسیار بالا و با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان به منظور خدمت رسانی به هموطنانمان در شمال غرب کشور با جمعیتی بیش از ۱۰ میلیون نفر با ارائه خدمات فوق تخصصی و تسهیل تشخیص و درمان دقیق‌تر در طول این هفته مورد افتتاح و بهره برداری قرار می‌گیرد.

نقی پور افزود: پروژه خانه بهداشت محمود آباد کلیبر با اعتبار یک میلیارد تومان، مرکز جامع سلامت بناب در شهرستان مرند با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان، آزمایشگاه بهداشت چای کنار در تبریز با اعتبار یک میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح در این هفته است.

وی با اشاره به توسعه ارائه خدمات درمانی در بیمارستان مردانی آذری گفت: با آغاز به کار رسمی بیمارستان کودکان مردانی آذری در حدود ۱۶ ماه گذشته، به همت خیر بزرگوار حاج آقا مردانی آذر هر ماه شاهد گسترش فعالیت‌های این مرکز هستیم و در طول این هفته نیز بخش روانپزشکی بیمارستان کودکان مردانی آذری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به منظور ارائه خدمات سلامت روان با کیفیت، برای کودکان عزیز شمالغرب کشور افتتاح می‌شود.

وی با پاسداشت خدمات کادر بهداشت و درمان و با اشاره به جان فشانی‌های کادر سلامت در روزهای سخت همه گیری کرونا گفت: قرائت خانه دانشکده پزشکی نیز به نام شهید وحید یحیوی به عنوان نماینده‌ای از شهدای مدافع سلامت که در روزهای سخت در کنار مردم بودند و با دادن جان خود سلامتی را به مردم برگرداندند با اعتبار یک میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات صورت گرفته در گرو همراهی و همدلی تمامی همکارانمان در مجموعه دانشگاه است و امیدواریم بتوانیم خدماتی با کیفیت مطلوب و شایسته مردم عزیزمان در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه کنیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات