قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

۲۴۳۹ واحد مسکن در آذربایجان شرقی تحویل متقاضیان شد

۲۴۳۹ واحد مسکن در آذربایجان شرقی تحویل متقاضیان شد
شناسهٔ خبر: 121136 -
اخبار استان
تبریز-با دستور رئیس جمهور و همزمان با سراسر کشور، ۲۴۳۹ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان شرقی در آئین افتتاح این واحدها، گفت: بیشترین افتتاح واحدهای نهضت ملی مسکن، در سفر خرداد ماه رئیس جمهور به آذربایجان شرقی انجام گرفت و بیش از ۱۱ هزار واحد مسکونی به بهره برداری رسید.

وی افزود: امروز نیز همزمان با سراسر کشور و با دستور رئیس جمهور ۲۴۳۹ واحد مسکونی دیگر در ۱۲ شهر و روستاهایی که توسط بنیاد مسکن ساخته شده و سهم بسزایی در این امر داشتند، به بهره برداری می‌رسد.

خرّم به مجموع واحدهای افتتاح شده در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر واحدهای افتتاح شده امروز، ۶۰۰ قطعه زمین هم در قالب قانون جوانی جمعیت واگذار می‌شود و با احتساب واحدهای افتتاح شده در خرداد ماه توسط رئیس جمهور، مجموعاً قریب به ۱۴ هزار واحد مسکونی در سال ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقی افتتاح شده است.

استاندار آذربایجان شرقی تلاش بیشتر نهادهای مسئول برای تکمیل پروژه‌های مسکن را خواستار شد و تاکید کرد: این میزان افتتاح عدد خوبی است، اما اداره کل راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن و شهر جدید سهند تلاش خود را مضاعف کرده و حرکت رو به جلویی در پیش بگیرند.

خرّم به تسهیلات ارائه شده به واحدهای خودمالکی هم اشاره کرد و گفت: در بحث خودمالکی، زمین از طرف دولت داده می‌شود و تسهیلات نیز توسط بانک‌ها پرداخت می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود ساخت توسط افراد به راحتی انجام شود. این روش در شهرهای کوچک و زیر یکصد هزار نفر توصیه می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی بافت فرسوده را مناسب‌ترین زمینه ساخت مسکن برشمرد و بیان داشت: یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توان پروژه مسکن را پیش برد، مناطق فرسوده شهر است، چرا که زیر ساخت آنها اعم از برق و آب و فاضلاب آماده است.

گفتنی است همزمان با هفته دولت به دستور رئیس جمهور ۱۰۱ هزار و ۲۷۸ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور افتتاح شد.

این واحدها شامل واحدهای مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده، خود مالکی، مسکن روستایی و مسکن‌های حمایتی دولت و واحدهای باقی مانده مسکن مهر در سراسر کشور است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات