قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

آیین افتتاحیه تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان برگزار شد

آیین افتتاحیه تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان برگزار شد
شناسهٔ خبر: 121126 -
اخبار استان
تبریز - آیین افتتاحیه سی و ششمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان با حضور مسئولین ورزش کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عابدین خرم عصر شنبه در آئین افتتاحیه سی و ششمین دوره تو بین المللی ایران - آذربایجان در سالن آمفی تئاتر پتروشیمی تبریز با بیان اینکه میزبانی شما عزیزان باعث افتخار ماست، افزود: از اینکه دعوت ما رو پذیرفته و با حضور خود ما را مفتخر نموده‌اید قدردانی و تشکر می‌نمایم.

استاندار آذربایجان شرقی عنوان داشت: امروزه ورزش به‌عنوان یکی از فراگیرترین پدیده‌های جهان، بخش قابل‌توجهی از زندگی اجتماعی مردم را در برگرفته و از این رو نقش مهمی در هویت‌سازی فردی، توسعه‌ی روابط انسانی و تحکیم انسجام اجتماعی دارد.

خرم اضافه کرد: فضاها و فعالیت‌ها در حوزه ورزش همگانی و حرفه‌ای علاوه بر تأمین سلامت جسمانی، زمینه‌ی شکوفایی استعدادهای نوجوانان و جوانان را فراهم می‌سازد و انجام هرگونه هزینه در این حوزه یک سرمایه‌گذاری چندوجهی و بلندمدت برای رشد و توسعه جوامع است.

وی با اشاره به اینکه ورزش زبان مشترکی است، یادآور شد: فارغ از همه مرزهای جغرافیایی، همه انسان‌ها را به یکدیگر پیوند داده و تأثیر غیرقابل‌انکاری در ترویج صلح، دوستی و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان ملت‌ها ایفا می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: کشور ایران با دارا بودن تمدن چندین هزارساله؛ همواره پرچم‌دار صلح و آشتی و نوع‌دوستی میان ملت‌ها بوده و بر اساس این سبقه کهن، دولت سیزدهم دیپلماسی فعّال و چند جانبه را در محیط بین‌الملل و منطقه را پایه‌گذاری کرده است.

وی اذعان داشت: معتقد هستیم که ورزش بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ هم زیستی میان کشورها است و باید از ظرفیت "دیپلماسی ورزشی" در راستای توسعه همکاری مشترک کشورها استفاده کرد؛ چراکه اگر در بین کشورها و ملت‌ها صلح و دوستی و رابطه مبتنی بر همکاری‌های مشترک برقرار باشد، امکان پیشرفت و گسترش مناسبات در سایر حوزه‌ها فراهم خواهد شد.

خرم با بیان اینکه برگزاری مستمر سی و شش دوره تور دوچرخه‌سواری ایران - آذربایجان به‌عنوان یکی از رقابت‌های معتبر و نام‌آشنا در سطح قاره‌ی آسیا است، اظهار داشت: تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان با قدمت ۴ دهه، نشان دهنده سطح بالا و جایگاه تثبیت شده‌ی این مسابقه نزد ورزشکاران و تیم‌های ورزشی است.

وی توضیح داد: بی‌شک برگزاری این دست تورهای ورزشی یکی از عوامل مهم در همگانی شدن و توسعه ورزش دوچرخه‌سواری و تزریق روح نشاط به علاقه‌مندان و انگیزه مضاعف به ورزشکاران است.

سید محمد پولادگر در این آئین افزود: اصلی که در مراسمات ورزشی پیش گرفته می‌شود دیپلماسی ورزشی است و اگر رویدادی را در کشور برنامه ریزی می‌کنند صلح و دوستی ملت‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند همچنین توانمندی آن میزبان هم نشان داده خواهد شد.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان که بیش از سی و شش سال است در واقع خیلی بیشتر هم است چرا که بعضی سال‌ها انجام نگرفته است.

وی یادآور شد: رشته دوچرخه سواری به واسطه‌ای که دارد مسیر و افراد مختلف را مدیریت می‌دهد که اهمیت و اقتدار تور را به نمایش می‌گذارد.

پولادگر اذعان داشت: این تور در تقویم ورزشی و فدراسیون گنجانده شده است و خاص آذربایجان نیست و همان طور که می‌دانید گنجاندن برنامه‌ای در تقویم ورزشی کشور کار خیلی سخت است.

پولادگر بیان داشت: این رویداد این ویژگی را دارد که نماد آذربایجان باشد و جا دارد یک خدا قوت به برگزار کنندگان این تور که زحمت فراوانی کشیدند داشته باشم و بخصوص یاد و خاطره آقای گوهر خانی مدیر کل سابق استان آذربایجان شرقی زنده نگه داریم.

وی در ادامه افزود: آرزوی سلامتی و شادکامی در اتمام این تور برای رکابزنان حاضر را دارم چرا که ممکن است تک به تک این رکابزنان در بحث گردشگری سفیران کشوران باشند.

وی به حضور رسول اسدی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اشاره کرده و افزود: ایشان در این تور تمام سمت‌ها را طی کرده و از رکاب زدن تا رئیس فدراسیون شدن را پیموده و یک پیام خوش حال کننده و مسیر پیشرفت برای دوچرخه سوران حاضر در این تور است.

رسول هاشم کندی اسدی نیز در این آئین با بیان اینکه فردا شاهد استارت اولین مرحله تور ایران - آذربایجان خواهیم بود، افزود: با احتساب سال‌های برگزار نشده حدود چهل سال شاهد تلاش و ممارست عوامل اجرایی بودیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری عنوان کرد: برگزاری تور دوچرخه سواری نشان از امنیت و فرهنگ و زیر ساخت لازم برای این امر می‌باشد.

وی یادآور شد: این تور در ۸۴۰ کیلومتر در سه استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و اردبیل با حضور ۱۲ تیم خارجی و ۴ تیم داخلی می‌باشد.

اسدی اذعان داشت: این تور در رده نیمه حرفه‌ای برگزار می‌شود.

حبیب ستوده نژاد اذعان کرد: سی و ششمین دوره تور ایران - آذربایجان در پنج مرحله و مسافت ۸۴۰ کیلومتر و در کوه عینالی تبریز خاتمه می‌یابد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی اظهار داشت: تور مرند ارس در رده سنی جوانان، تور یک روزه تبریز - کندوان و تور ایران و آذربایجان سه تور رسمی و مهم کشور هستند.

ستوده نژاد با بیان اینکه امیدوارم این تور در امنیت کامل برگزار شود، افزود: انشاالله سال بعد هم دوره سی و هفتم این تور را برگزار کنیم.

گفتنی است، در پایان این آئین از پوستر کنگره ملی ۱۰ هزار شهید آذربایجان و همچنین پوستر سی و ششمین دوره تور بین المللی ایران - آذربایجان رونمایی شده و از خانواده شهید غفاری و مالک شرکت بنیس، اسپانسر این دوره تور دوچرخه سواری تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات