قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون وزیر علوم خبر داد؛

اجرای طرح تامین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن

اجرای طرح تامین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن
شناسهٔ خبر: 121121 -
اخبار استان
تبریز-معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اجرای طرح تامین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی خطیبی صبح شنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، اظهار کرد: در سال گذشته، حمایت‌های خوبی در حوزه آموزش عالی از دانشگاه‌های کشور انجام گرفته و تلاش‌های صورت گرفته در راستای پرداخت بدهی‌های دانشگاه تاحدودی محقق شده است.

وی با اشاره به عزم جدی وزارت به تحویل خوابگاه‌های متاهلی، افزود: مقرر شده تا آخر سال جاری هیچ طرح عمرانی جدیدی اجرا نشود و تمام تلاش خود را اجرای پروژه‌های نیمه تمام و برای ساخت واحدهای خوابگاه متأهلان به کار گرفتیم.

خطیبی با بیان این‌که اهتمام ویژه رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در راستای توجه به نیروی انسانی شایسته تقدیر است، گفت: تاکید ما همواره حفظ کرامت انسانی و رعایت شأن و شئون همکاران و دخیل بودن آنان در تصمیم گیری‌های دانشگاه است.

خطیبی در راستای درخواست رئیس دانشگاه شهید مدنی در خصوص مالیات پلکانی و سقف حقوق اعضای هیأت علمی گفت: سال قبل تلاش گردید تا در لایحه دولت مالیات اعضای هیئت علمی ۱۰ درصد ثابت در نظر گرفته شود و با تلاش‌های شبانه روزی در نهایت در اصلاحیه لایحه بودجه موفق شدیم و امیدواریم در مجلس نیز تصویب شود. در خصوص سقف حقوق هم پیگیری‌ها از شورای حقوق و دستمزد انجام پذیرفته است و در جهت ایجاد انگیزه برای اعضای محترم هیئت علمی با توجه به نظر موافق دولت امیدواریم عملی گردد.

وی با اشاره به ابلاغ آئین نامه جدید رفاهی کارکنان دولت، تصریح کرد: در این آئین نامه به مواردی اشاره شده که پرداخت آنها در سقف اعتبارات دستگاه اجرایی می‌باشد.

خطیبی با بیان اینکه تدوین آئین نامه اداری استخدامی کارکنان وزارت علوم نیز به مراحل پایانی رسیده است، اظهار کرد: توجه به کارمندان همواره مورد تاکید مقام عالی وزارت بوده و در این راستا، حمایت‌های رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از این موضوع قابل تقدیر است.

معاون علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اجرای طرح تأمین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن برای مسکن کارکنان وزارت علوم، گفت: این قانون فرصت فوق العاده‌ای برای اختصاص اراضی دولتی به کارکنان بود که در این خصوص طی جلسه کارگروه مسکن با حضور استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی و رؤسای دانشگاه‌های استان برگزار گردید و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات