قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

افتتاح مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در اهر

افتتاح مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در اهر
شناسهٔ خبر: 121114 -
اخبار استان
اهر-به مناسب هفته دولت در مراسمی و با حضور مسئولان بیست و پنجمین مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست آذربایجان شرقی در شهرستان اهر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرگل صحاف، مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی عصر جمعه در این مراسم گفت: این تعداد مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست زیر نظر مؤسسات خیریه و با کمک خیران اداره می‌شوند و بهزیستی تنها متولی فرزندان بی سرپرست است که از سوی دستگاه قضا نگهداری آنها به بهزیستی سپرده شده است.

صحاف گفت: این فرزندان بی سرپرست در ۲ حالت در این مراکز نگهداری می‌شوند، یک عده فرزندانی هستند که کلاً هیچ کسی ندارند یا بدسرپرست هستند یا زندان هستند یا فرد معتاد خانواده هستند یا کلاً خانواده‌هایشان فوت کرده‌اند که برای نگهداری به بهزیستی سپرده می‌شود.

وی افزود: این مراکز نگهداری کودکان فرزندان بی سرپرست، به ۴ قسمت تقسیم می‌شوند که شامل دختران ۶ سال تا ۱۲ سال، دختران ۱۲ سال تا ۱۸ سال، پسران ۶ سال تا ۱۲ سال و پسران ۱۲ سال تا ۱۸ سال می‌باشند.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی گفت: یک عده هم از کودکان زیر ۶ سال می‌باشند که در شیرخوارگاه و مرکز استان نگهداری می‌شوند.

صحاف گفت: اگر کودکان بستگانی داشته باشند، تحت عنوان امداد بگیر به خانواده‌هایشان و بستگان درجه ۲و ۳ عمو، دایی، خاله، عمه، مادربزرگ و پدربزرگ سپرده می‌شوند و کودکان به ازای آنهایی که نگهداری شوند از امداد ماهیانه برخوردار می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی گفت: ۳۵۰ نفر کودک در ۲۵ مرکز در سطح استان نگهداری می‌شوند و یک هزار و ۶۰۰ کودک هم امدادبگیری هستند که در سطح استان پرونده دارند و از امداد ماهیانه برخوردار هستند.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی گفت: نهایت سعی ما رشد و پرورش و بالندگی صحیح و درست فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست طبق شعائر اسلامی و طبق قوانینی که داریم می‌باشد و فرزندان خوب و بزرگی را تحویل جامعه دهیم و فرزندان ما آدم‌های بزرگی شده‌اند، در طول سال ۸۲ به بعد که شیرخوارگاه به بهزیستی واگذار شد و نگهداری کودکان به بهزیستی واگذار شد، در طول این ۲۰ سال توانسته‌ایم مردان بزرگ و خانم‌های بزرگ، تحصیل کرده، مؤمن و متعهد و موفق در تمامی زمینه‌ها، زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، علمی، ورزشی و دینی را تحویل جامعه دهیم و ازدواج‌های خوب و موفق و فرزندان خوبی داشتند.

صحاف گفت: اداره کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی در طول سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی و خدماتی داشت که اینها با کمک خیرین بزرگوار تأمین شده است و در مراکز نگهداری معلولین، سالمندان و فرزندان بی سرپرست هزینه شده است، بنابراین با توجه به قیمت یارانه‌ای که جهت نگهداری ما می‌دهیم، قطعاً کمک خیرین بزرگوار در راستای رشد و بالندگی کودکانمان کارساز است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات