قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

شعرای دینی و عاشورایی مجاهد فی سبیل الله هستند

شعرای دینی و عاشورایی مجاهد فی سبیل الله هستند
شناسهٔ خبر: 121093 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: طبق روایات و فرموده های پیامبر اسلام (ص) شعرای دینی و عاشورایی بواسطه اشعار و لسان خود مجاهد فی سبیل الله محسوب می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی در آئین اختتامیه کنگره منطقه‌ای شعر محرم ویژه استان‌های شمال غرب کشور اظهار داشت: به گفته پیامبر برخی اشعار حکمت هستند و حتی برخی سحر و غوغا می‌کنند.

وی افزود: روایات متعددی از رسول مکرم اسلام در باب شعر و شعرا وجود دارند که بر اساس آنها برخی اشعار هم نمود حکمت الهی و هم مشوق مسلمانان در امور خیر و جهاد فی سبیل الله هستند و چنین شعرایی بواسطه اشعار و لسان خود مجاهد فی سبیل الله محسوب می‌شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: شعرایی که در نظام جمهوری اسلامی با اشعار ناب و حسینی هم مکتب عاشورا را زنده نگه می‌دارند و هم آموزه‌های قرآنی را ترویج می‌کنند، نمونه بارز چنین مجاهدانی هستند.

حجت الاسلام حسینی گفت: در همین اتفاقات اخیر و اقدام هتاکانه قرآن سوزی در برخی کشورهای اروپایی نیز این شعرای دینی و متعهد بودند که با هنر و زبان شعر بلافاصله در مقابل این اقدام شیطانی ایستادند.

وی خاطر نشان شد: شعرا و ادبا به تاسی از زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) واقعه کربلا و قیام اباعبدالله الحسین (ع) را زنده نگهداشتند و امروز به واسطه چنین اقداماتی است که شاهد تلألو این حقیقت زنده تاریخ هستیم.

گفتنی است در مهلت ارسال آثار به کنگره منطقه‌ای شعر محرم ویژه استان‌های شمال غرب کشور شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان که ۱۵ تیر تا ۲۲ مرداد سال جاری بود، بیش از ۶۰۰ اثر از ۲۰۰ شاعر به دبیرخانه کنگره ارسال گردید که در آئین اختتامیه امروز از ۲۰ نفر از برگزیدگان و نیز پنج تن از شاعران پیشکسوت تجلیل شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات