قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران خبرداد؛

حمایت از برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز۲۰۲۳

حمایت از برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز۲۰۲۳
شناسهٔ خبر: 121074 -
اخبار استان
تبریز- معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران از حمایت همه جانبه وزارت امور خارجه ایران از برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب هوشیار شهردار تبریز در دیدار با مهدی صفری دیپلمات ایرانی و معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران، اظهار داشت: همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر تبریز به عنوان اولین فعالیت جدی در عرصه شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیش رو در شهر تبریز و به منظور جذب، و سازماندهی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ۱۵ و ۱۶ آبان امسال توسط شهرداری تبریز و با همکاری سایر ارگان‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی برگزار می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه در این زمینه نگاه انحصار گرایانه وجود ندارد، همایش سرمایه گذاری صرفاً مربوط به حوزه مدیریت شهری نبوده بلکه تمام حوزه‌ها از جمله صنایع در راستای توسعه شهری و ایجاد ارزش افزوده برنامه ریزی شده و مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در ادامه این دیدار، مهدی صفری دیپلمات ایرانی و معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران، با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری تبریز ۲۰۲۳، اظهار داشت: خوشبختانه این همایش با ایده‌های مهم و کاربردی برنامه ریزی و هدف گذاری شده است.

وی با بیان اینکه، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران به صورت کامل از برگزاری همایش سرمایه گذاری تبریز با ارائه تمام مجوزها، امکانات و ضروریات حمایت و پشتیبانی می‌کند، تاکید کرد: آمادگی داریم در برگزاری پیش همایش‌ها نیز همکاری لازم را انجام دهیم.

صفری همچنین بر ضرورت استفاده از ایده‌ها و افکار و علم نخبگان کشور تاکید کرد و افزود: شرکت‌های دانش بنیان در ایران اهمیت و نقش تأثیرگذاری دارد اما باید مورد توجه و بیشتر قرار گرفته و از طرح‌های آنها استفاده کافی انجام شود، زیرا این اقدام اولویت ماست و همگان می‌دانیم در صورت اغفال کشورهای خارجی نخبگان ما را جذب خواهندکرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات