قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز:

وزارت راه به تکالیف خود در آماده‌سازی اراضی شهرک جوانان عمل کند

وزارت راه به تکالیف خود در آماده‌سازی اراضی شهرک جوانان عمل کند
شناسهٔ خبر: 121065 -
اخبار استان
تبریز-معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: وزارت راه به تکالیف خود در آماده‌سازی اراضی شهرک جوانان عمل کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد عزتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح تعاملات شهرداری تبریز با بخش خصوصی برای تغییر کاربری تجاری و خدماتی سطح شهر به کاربری مسکونی برای احداث مسکن پرداخت و اظهار کرد: تعمیق همکاری‌های مشترک با بخش خصوصی در راستای اجرای مصوبات قرارگاه جهادی مسکن در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اتمام مراحل تغییر کاربری ۳۰۰ واحد تجاری و خدماتی به کاربری مسکونی افزود: در راستای اجرای جهش تولید مسکن، شهرداری تبریز قابلیت‌های تولید مسکن در سطح شهر را احصاء و موانع صدور عوارض و پروانه را رفع کرده است.

عزتی، احداث ۷۴۶ واحد مسکونی در شهرک صیاد شیرازی توسط خیرین مسکن‌ساز، تهاتر عوارض پنج هزار واحد در شهرک اندیشه و صدور ۲ هزار واحد پیش پروانه برای این پروژه، همکاری با بنیاد شهید برای احداث یک‌هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی، احداث ۳۸۰ واحد مسکونی در سطح منطقه ۷ تبریز را از جمله اقدامات شهرداری تبریز برشمرد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در این جلسه محصول همکاری‌های مشترک با انبوه‌سازان و بخشی خصوصی را احداث هشت هزار و ۷۳۶ واحد مسکونی در شهر تبریز عنوان کرد.

وی همچنین اعلام کرد: در این راستا کارشناسان قرارگاه جهادی مسکن در شهرداری مرکز و مناطق مستقر هستند و تاکنون ۸ جلسه در شهرداری مرکز، ۳۸ جلسه در مناطق دهگانه برگزار شده است.

محمد عزتی تصریح کرد: در کنار همکاری‌های بین بخشی، شهرداری تبریز به تنهایی توان اجرایی و احداث ۲ هزار و ۷۳۴ واحد مسکونی را هم دارد و در این خصوص ظرفیت‌های خود را در سطح مناطق دهگانه وارد فاز اجرایی کرده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۰ هزار واحد مسکونی برای احداث جایگذاری شده است، ادامه داد: در منطقه ۱ تبریز، ۲ پروژه ۵۰۰ واحدی و ۱۲۰ واحدی، در منطقه ۲ نیز ۳۰۰ واحد در روستای ائل گلی، منطقه ۳ دارای ظرفیت صدور مجوز ساخت ۲۰۷ واحد، در منطقه ۴ احداث ۲۰۰ واحد، در منطقه ۵ تبریز یک‌هزار واحد مسکونی پیشنهاد شده است، در منطقه ۶ تبریز ۱۵۶ واحد مسکونی، منطقه ۷ نیز ۱۲۰ واحد مسکونی و در منطقه ۱۰ شهرداری تبریز فاز بعدی اسدگلی با ۳۲ واحد مسکونی در دست احدات است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز همچنین با بیان اینکه پروژه شهرک جوانان با ۱۲۰ هکتار مساحت با درخواست راه و شهرسازی در سال ۹۹ و از طریق مصوبه شورای عالی شهرسازی جهت ساماندهی و جابه‌جایی مناطق حاشیه نشین تبریز تصویب و مقرر شده شرکت عمران و باز آفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی برنامه اجرایی هدف مصوبه همچنین طرح آماده‌سازی را تهیه نماید و تنها ۱۰ هکتار از این زمین در قالب حساب فی مابین در اختیار شهرداری قرار گرفته است، گفت: تاکنون طرح آماده سازی و ساز کار ساماندهی مناطق حاشیه از طرف وزارت راه ابلاغ نشده است.

محمد عزتی یادآور شد: طبق مصوبه بیش از ۵۰ درصد این اراضی باید به کاربری فضای سبز و کاربری‌های عمومی اختصاص داده شود که شهرداری مکاتباتی را برای تحویل اراضی انجام داده است

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز ۱۰ هکتار از این محل را با انجام تهاتر دریافت کرده و قرار است آماده سازی زمین نیز توسط وزارت راه انجام شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات