قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

پیش بینی تمهیدات لازم و کافی برای راحتی سفر اربعین ضروری است

پیش بینی تمهیدات لازم و کافی برای راحتی سفر اربعین ضروری است
شناسهٔ خبر: 121063 -
اخبار استان
تبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: امسال زائران بیشتری برای زیارت اربعین مشرف می‌شوند که ایجاد تمهیدات لازم و کافی برای راحتی این سفر معنوی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز یکشنبه در جلسه ستاد اربعین آذربایجان شرقی، اظهار کرد: در فرهنگ اسلام و مذهب تشیع، مسلمان عزیز است و ذلت و خواری با مسلمانی قابل جمع نیست بر همین مبنا نهضت عاشورا شکل گرفت.

وی با اشاره به ارزش و اهمیت پیاده روی اربعین، افزود: امسال به رغم وضعیت بد و نامناسب اقتصادی و معیشتی، به احتمال زیاد زائران بیشتری از سال‌های قبل برای زیارت اربعین مشرف خواهند شد که ایجاد تمهیدات لازم و کافی برای راحتی این سفر معنوی ضروری است.

حجت الاسلام آل هاشم یکی از افتخارات پیروان مکتب حسینی و انقلاب اسلامی را مبارزه با استکبار جهانی و زیاده خواهی‌های آمریکای جنایت کار دانست و یادآور شد: پیروان این مکتب فناناپذیر به هیچ عنوان در قبال ظلم، جنایت و زورگویی کرنش نخواهند کرد.

وی با تمجید از استقبال گسترده مردم از پیاده روی اربعین در سال‌های گذشته و امسال ادامه داد: حجم ثبت نام برای مراسم امسال بر اساس آخرین آمارها از سامانه سماح، بیانگر استقبال خوب مردم و احتمالاً یک حماسه عظیم اربعین با حضور بسیار بالایی را نوید می‌دهد.

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: راه‌های عبور از چالش‌هایی همچون ازدحام در مرزها، قیمت‌های بالا و کیفیت ضعیف اینترنت و تماس تلفنی، گرمازدگی و کمبود برق در عراق و تبلیغ فرقه‌های نوظهور و انحرافی باید به درستی برای مردم تبیین و روشنگری شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات