قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

کانون‌های فرهنگی تربیتی بستری مناسب برای پرورش دانش آموزان

کانون‌های فرهنگی تربیتی بستری مناسب برای پرورش دانش آموزان
شناسهٔ خبر: 121055 -
اخبار استان
تبریز- مسئول مجموعه فرهنگی تربیتی شهید آیت الله مدنی (ره) تبریز گفت: کانون‌های فرهنگی تربیتی بستری مناسب برای پرورش دانش آموزان و نوجوانان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، کانون‌های تربیتی - فرهنگی با فعالیت‌های کارآمد و تأثیرگذار به دنبال شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان هستند تا نسلی را برای نظام و آینده کشور آماده سازند.

مسئول مجموعه فرهنگی تربیتی شهید آیت الله مدنی (ره) تبریز در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: تشکیل مجموعه فرهنگی تربیتی شهید آیت الله مدنی به ۱۲ سال قبل بازمی گردد.

حجت الاسلام والمسلمین حجت رستم پور ادامه داد: این مجموعه فرهنگی با سازمان بسیج و هم چنین سازمان تبلیغات اسلامی ارتباط تنگاتنگی دارد که گرد همایی هیأت اسلامی، پایگاه بسیج، کانون فرهنگی و تبلیغی، گروه‌های جهادی و خانه قرآن در نهایت منجر به تشکیل مجموعه فرهنگی تربیتی شهید آیت الله مدنی شده است.

وی عمده ترین جامعه هدف در این مجموعه تربیتی و فرهنگی را دانش آموزان برشمرده و افزود: افرادی که از کودکی در این مجموعه تربیت یافته اند اکنون جذب حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها شده و یا به عنوان کادر در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.

کانون‌های فرهنگی تربیتی بستری مناسب برای پرورش دانش آموزان

رویکرد تربیتی اصلی ترین اولویت مجموعه

حجت الاسلام و المسلمین رستم پور گفت: رویکرد اصلی در این مجموعه، رویکرد تربیتی است و بر همین اساس در تلاش هستیم که مخاطبان این مجموعه، همه جانبه تربیت و رشد کنند چرا که این کانون صرفاً مجموعه‌ای نیست که تنها به انباشت اطلاعات تمرکز داشته باشد.

وی افزود: در این کانون برنامه‌های آموزشی مهارتی و دینی، تربیتی و درسی برنامه‌های ورزشی، تفریحی و اردویی، طرح‌های تابستانی اوقات فراغت، کلاس‌های هنری و مهارتی، گرافیکی و تقویتی برای دانش آموزان برگزار می‌شود تا کمک حال دانش آموزان در مسیر تربیتی بوده و علاوه بر آن، استعدادهای دانش آموزان شکوفا کنیم.

زمینه برای آموزش پذیری مباحث تربیتی در کودکان بیشتر است

مسئول کانون تربیتی - فرهنگی شهید آیت الله مدنی (ره) ادامه داد: از مهم‌ترین عوامل گرایش به قشر کودک و نوجوان می‌توان به این نکته اشاره کرد که کودکان در این سنین مستعد هستند و زمینه برای آموزش پذیری مباحث تربیتی میسر است.

کانون‌های فرهنگی تربیتی بستری مناسب برای پرورش دانش آموزان

وی گفت: اصلی ترین جامعه هدف در این مجموعه فرهنگی تربیتی، قشر کودک و نوجوان است که علاوه بر این قشر، خانواده‌های دانش آموزان مخاطبان دیگر برنامه‌های برگزار شده در این مجموعه هستند.

حجت الاسلام و المسلمین رستم پور افزود: این مجموعه علاوه بر تربیت دانش آموزان، از خانواده‌های نیازمند و قشر مستضعف جامعه نیز حمایت می‌کند و در چنین شرایط بد اقتصادی سعی بر این داریم تا در حد توان حامی و کمک حال آنان باشیم که در این راستا پخش بسته‌های معیشتی، تأمین جهیزیه، تأمین نیازهای اساسی خانوارهای نیازمند توسط این کانون انجام گرفته است.

وی افزود: حدود ۱۰۰ نفر کودک و نوجوان در این مجموعه فرهنگی و تربیتی وجود دارند که علاوه بر آن، ۲۵۰ خانواده نیازمند نیز را تحت پوشش خود قرار داده ایم.

کانون‌های فرهنگی تربیتی بستری مناسب برای پرورش دانش آموزان

حمایت‌ها در این عرصه ضعیف است

مسئول کانون تربیتی - فرهنگی شهید آیت الله مدنی (ره) گفت: متأسفانه حمایت در این عرصه ضعیف است اما با این وجود، این کانون توانسته است با بودجه‌های مردمی و افراد خیر روی پای خود بایستد؛ اما جای خالی نگاه مسئولان و نهادها به این سمت و سو، حس می‌شود به همین دلیل ایجاب می‌کند تا بودجه‌های فرهنگی و تربیتی در اختیار این کانون‌ها قرار گیرد.

وی ادامه داد: انتظار بر این است تا مسئولان و متولیان امر، اهمیت ویژه‌ای به نسل کودک و نوجوان قائل شوند چرا که این قشر، سرمایه نسل آینده برای کشور و نظام هستند و به همین دلیل چنین اقدامات زیربنایی مورد غفلت قرار نگیرد چرا که دشمن به اهمیت این نسل پی برده و بر این اساس کانون توجه دشمن بر کودکان و نوجوانان است.

حجت الاسلام والمسلمین رستم پور در پایان گفت: کادر سازی، یکی از خروجی‌های این مجموعه است و بر این اساس از همان لحظه نخست، برنامه‌ها را به گونه‌ای ترتیب داده‌ایم که دانش آموزان تبدیل به نیروی مؤمن و متعهد شده و همواره مخاطب واقع نگیرند تا در آینده متولی برنامه‌های آموزشی و سیاسی باشند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات