قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

سفیر ایران در گینه:

آفریقا به دنبال اعزام نیروی کار برای دریافت خدمات آموزشی است

آفریقا به دنبال اعزام نیروی کار برای دریافت خدمات آموزشی است
شناسهٔ خبر: 120975 -
اخبار استان
تبریز-سفیر جمهوری اسلامی ایران در گینه کوناکری گفت: آفریقا این آمادگی را دارد تا نیروهای کار خود را جهت دریافت خدمات آموزشی به ویژه در حوزه تعمیرات خودرو و ماشین آلات به ایران بفرستد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید پرویزی روز سه شنبه در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در تبریز افزود: شناخت بازارهای آفریقا و گینه و معرفی کالاهای ایرانی موضوعی است که در دستور کار سفارت قرار دارد.

وی بر روابط بین ملت‌ها تاکید و گفت: روابط بین ملت‌ها به قدری مهم و تأثیر گذار است که هر سیاستمداری در مقابل آن زانو می‌زند.

جمشیدی اظهار کرد: جریان زیارت اربعین حسینی که با حذف روادید و آسان کردن این سفر انجام می‌شود، ملت‌های ۲ کشور را به همدیگر پیوند زده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بازارهای خارجی را فرصتی مهم برشمرد و گفت: شناخت بازارهای آفریقا فرصت خوبی برای حضور بازرگانان و تولیدکنندگان ایرانی بویژه فعالان اقتصادی استان است.

محمد کلامی در این دیدار گفت: استان آذربایجان شرقی آمادگی دارد جهت افزایش مراودات اقتصادی با کشور گینه، با یک تیم اقتصادی به محوریت اتاق بازرگانی در این کشور حضور یابد.

وی بازارهای خارجی را فرصتی مهم برشمرد و گفت: شناخت بازارهای آفریقا برای حضور بازرگانان و تولید کنندگان ایرانی فرصت خوبی است که امید است با همکاری سفارت ایران در گینه اجرایی شود.

کلامی به موضوع کشت فرا سرزمینی اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در آذربایجان شرقی، در صورت وجود شرایط لازم این استان آمادگی دارد با همکاری تولید کنندگان، کشت فرا سرزمینی در کشور گینه را عملیاتی کند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات