قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

پلمب ۴ آموزشگاه بدون مجوز؛

نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌ها در بناب باید با جدیت ادامه یابد

نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌ها در بناب باید با جدیت ادامه یابد
شناسهٔ خبر: 120969 -
اخبار استان
بناب- فرماندار بناب با بیان اینکه نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌ها باید با جدیت ادامه یابد، گفت: چهار آموزشگاه بدون مجوز در بناب پلمب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا لعلی صبح سه شنبه در نشست هماهنگی و کارگروه نحوه فعالیت آموزشگاه‌های آزاد و مشاوره شهرستان بناب گفت: فعالیت مؤسسات آموزشی و آموزشگاه‌ها و تعیین صلاحیت مدیران و مربیان آموزشگاه‌های خصوصی باید قانونمند باشد.

لعلی ضمن تقدیر از فعالیت آموزشگاه‌های دارای مجوز که به آموزش و پرورش کمک می‌کنند، در عین حال برخورد با مؤسسات غیرمجاز را ضروری دانسته و یادآور شد: نظارت بر نحوه فعالیت آموزشگاه‌ها باید استمرار یابد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب همچنین ضمن تقدیر و تشکر از متولیان آموزشگاه‌ها از پیگیری دستگاه امنیتی و نظارت‌های صورت گرفته و همچنین از زحمات نیروی انتظامی در صدور اخطار و پلمب مراکز آموزشگاهی بدون مجوز گفت: دستگاه‌های متولی باید اقدامات لازم برای برخورد قانونی با آموزشگاه‌های غیرمجاز را انجام دهند و نظارت کافی بر نحوه اخذ شهریه‌ها در آموزشگاه‌ها داشته باشند.

لعلی سپس از تعطیلی و پلمب ۴ آموزشگاه بدون مجوز در سطح شهرستان خبرداد و گفت: افرادی که فاقد صلاحیت و گزینش هستند نبایستی در آموزشگاه‌ها فعالیت کنند و در صورت مشاهده با آن آموزشگاه برخورد خواهد شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب با تأکید بر ضرورت فعالیت ضابطه مند و در چارچوب قانون اظهار کرد: آموزشگاه‌ها و مراکز مشاوره باید بر حسب مجوزی که به آنها داده شده است، فعالیت کنند.

لعلی اذعان کرد: هرگونه فعالیت خارج از این چارچوب تخلف محسوب شده و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

خط و نشان به آموزشگاه‌های بدون مجوز!

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بناب نیز در این جلسه بر لزوم نظارت متولیان امر بر عملکرد آموزشگاه‌های آزاد و مشاوره تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، هادی شهابی با بیان اینکه وضعیت نابسامان مؤسسات و آموزشگاه‌ها باید ساماندهی شود؛ افزود: ما مخالف خدمات ارائه شده از سوی این آموزشگاه‌ها نیستیم بلکه معتقدیم که این مؤسسات نیاز به نظارت مؤثر دارند.

مدعی العموم دستگاه قضائی شهرستان بناب با تأکید بر ضرورت برخورد قاطع با مراکز و آموزشگاه‌های غیرمجاز و بدون مجوز تصریح کرد: در برخورد و تعطیلی مراکز آموزشگاهی بدون مجوز نباید سلیقه‌ای برخورد شود شود و متولیان امر بایستی بدون جانبداری اعمال قانون نمایند.

شهابی خاطرنشان کرد: باید ضمن نظارت مستمر بر نحوه فعالیت این آموزشگاه‌ها مجوز فعالیت این مؤسسات نیز بررسی شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه نظارت بر آموزشگاه‌ها کمرنگ است و برخی از این مؤسسات هرگونه که می‌خواهند فعالیت می‌کنند، بطوری که هدف آنها صرفاً بیشتر در راستای درآمدزایی است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات