قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار بناب انتقاد کرد؛

روند کند تکمیل بزرگراه بعثت بناب

روند کند تکمیل بزرگراه بعثت بناب
شناسهٔ خبر: 120953 -
اخبار استان
بناب-فرماندار بناب از روند کند تکمیل بزرگراه بعثت انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا لعلی عصر یک شنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و حمل و نقل شهری و جاده‌ای شهرستان بناب با انتقاد از وضعیت نامطلوب بزرگراه بعثت از شهرداری خواست تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل نواقصات عمرانی این بزرگراه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: طولانی‌تر شدن زمان تکمیل پروژه بزرگراه بعثت و عدم وجود روشنایی در این بزرگراه باعث شده تا این پروژه به خاطر طولانی‌تر شدن زمان تکمیل آن جایگزین پروژه پل سرداران بناب شود.

رئیس شورای ترافیک شهرستان بناب با تأکید بر اجرای پروژه‌ها از سوی مسئولین و علی الخصوص از سوی شهرداری با تعیین اولویت افزود: متأسفانه میزان تصادفات درون شهری و فوتی تصادفات درون شهری در بناب بالاست.

لعلی همچنین با اشاره به اینکه با انجام اقدامات فنی باید از بروز تصادفات درون شهری جلوگیری کرد؛ افزود: مردم نیز باید در این زمینه اعضای شورای ترافیک را همراهی کنند و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مسئولین و اعضای شورای ترافیک را در اجرای مصوبات این شورا همراهی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با وجود مصوبه شورای ترافیک مبنی بر تجهیز میدان استاندارد به دوربین و چراغ راهنمایی و با توجه به حجم سنگین ترافیک در این مسیر انتظار می‌رود شهرداری هرچه سریع‌تر در راستای عملیاتی شدن این مصوبه اقدام نماید.

فرماندار بناب در ادامه از تلاش‌ها و اقدامات شهرداری بناب در راستای خدمات رسانی به شهروندان تقدیر و تشکر کرد.

کاهش تصادفات و آمار فوتی ناشی از آن مستلزم فرهنگ سازی است

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آمار تصادفات درون شهری و برون شهری در ۴ ماه گذشته سال جاری در این شهرستان گفت: در کنار تلاش اعضای شورای ترافیک برای کاهش تصادفات و آمار فوتی‌ها بایستی فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.

سرهنگ رحمان عبدی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شهرداری بناب بر ساماندهی میدان تره بار شهرستان تأکید کرد.

شهردار بناب نیز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و حمل و نقل شهری و جاده‌ای شهرستان بناب گفت: تاکسی‌های شهری بناب نیازمند نصب کارتخوان هستند.

دکتر فرید پناهی با بیان اینکه نبود پول خرد شهروندان و رانندگان تاکسی شهری را با مشکل مواجه ساخته است؛ افزود: شهرداری در تلاش است نسبت به راه اندازی کارتخوان در تاکسی‌های شهری بناب اقدام نماید.

وی سپس با اشاره به اقدامات شهرداری برای ساماندهی بزرگراه بعثت اظهار کرد: ساماندهی این بزرگراه و کمربندی آغاز شده و ظرف دو هفته آتی این بلوار ساماندهی خواهد شد.

کلیددار شهر بناب تصریح کرد: از پس فردا عملیات آسفالت ریزی در بزرگراه بعثت آغاز خواهد شد و نسبت به تکمیل روشنایی آن نیز اقدامات لازم انجام شده است.

پناهی سپس با اظهار گلایه از توقف خودروهای سنگین در محلات مختلف شهر اذعان کرد: توقف تریلی‌ها در نوع خود به یک معضل تبدیل شده و رانندگان این وسائط نقلیه هر جا مکان مناسبی می‌بینند، نسبت به پارک تریلی‌ها اقدام می‌کنند.

شهردار بناب همچنین از مجهز شدن ۱۷ نقطه شهر به دوربین‌های مدار بسته خبرداد و خاطرنشان کرد: طی دو هفته آینده مراحل نصب و بهره برداری از آنها به اتمام خواهد رسید و در اختیار مجموعه‌های نیازمند قرار خواهد گرفت.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده است.

شهر بناب با حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت دارای ترافیک کور و پیچیده‌ای در بافت مرکزی و قدیمی آن است که دلایل مختلفی موجب پدید آمدن ترافیک سنگین در این شهر شده اند.

واقع شدن بازارهای سنتی در مرکز شهر، ازدحام خدمات عمومی از جمله درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و مطب پزشکان و غیره در این بخش، کم عرض بودن خیابان‌های هسته مرکزی شهر، ایجاد ایستگاه‌های تاکسی طویل در ابتدای خیابان‌های اصلی و عدم مسیرگشایی های مورد نیاز طی سالیان اخیر و افزایش خودروهای شخصی از عوامل تشکیل ترافیک‌های سنگین است.

این عوامل به علاوه عدم فرهنگ سازی مناسب از سوی متولیان امر، بی توجهی برخی شهروندان به حقوق عامه و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان باعث گره کور در ترافیک این شهر شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات