قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

سفیر ایران در اندونزی مطرح کرد؛

گردشگری سلامت سرفصل همکاری تبریز با شهرهای اندونزی

گردشگری سلامت سرفصل همکاری تبریز با شهرهای اندونزی
شناسهٔ خبر: 120937 -
اخبار استان
تبریز-سفیر ایران در اندونزی گفت: اندونزی ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری داشته و مردم آن علاقمند به گردشگری مذهبی و سلامت هستند که می‌تواند سرفصل توسعه دیپلماسی بین تبریز و شهرهای اندونزی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بروجردی امروز در دیدار با یعقوب هوشیار، شهردار تبریز اظهار کرد: حوزه گردشگری بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های بین ایران و اندونزی می‌تواند باشد.

وی افزود: مردم اندونزی مسلمان بوده و علاقمند به گردشگری مذهبی و سلامت هستند که این موضوع می‌تواند سرفصل توسعه دیپلماسی شهری بین ایران و اندونزی باشد.

سفیر ایران در اندونزی خاطرنشان کرد: باندونگ، شهری تاریخی و فرهنگی و زادگاه جنبش غیرمتعهدها در اندونزی است که می‌تواند پس از بررسی اولیه برای خواهرخواندگی با تبریز معرفی شود.

وی اضافه کرد: کلانشهر تبریز، شهری پاک و زیبا است که این امر نشان از مدیریت شهری قوی آن دارد.

بروجردی با اشاره با سفر رئیس جمهور به کشور اندونزی نیز گفت: در سفر آیت‌الله دکتر رئیسی به کشور اندونزی ۱۱ سند مهم در حوزه ارتباطات و دیگر حوزه‌ها تنظیم و امضا شد که مطابق آن مقرر شده حجم مبادلات تجاری با این کشور به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

وی با اشاره به توسعه دیپلماسی شهری ایران با کشور اندونزی عنوان کرد: تبریز یکی از شهرهای تاریخی، فرهنگی و دانشگاهی ایران است که می‌تواند دیپلماسی فعالی در حوزه‌های مختلف داشته باشد.

سفیر ایران در اندونزی یادآور شد: به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور اندونزی آماده هر گونه تعامل و همکاری و ایجاد ارتباط بین تبریز و شهرهای اندونزی هستیم.

وی ادامه داد: باید بررسی بیشتری روی شهرهای اندونزی داشته باشیم تا مناسب‌ترین آنها را برای خواهرخواندگی با تبریز معرفی کنیم.

بروجردی صنایع دانش‌بنیان را مهمترین حوزه‌ای دانست که می‌تواند حجم مبادلات بین دو کشور را افزایش دهد.

 گردشگری سلامت سرفصل همکاری تبریز با شهرهای اندونزی

همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری حرکت جسورانه شهرداری تبریز در دوران تحریم است

شهردار تبریز نیز در این دیدار گفت: همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳، فرصت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران ایرانی ساکن در کشورهای خارج به‌خصوص اندونزی است.

یعقوب هوشیار اظهار کرد: تبریز جزو شهرهای دانشگاهی ایران است که صنایع دانش‌بنیان در آن رشد کرده و دانشجویان خارجی آن در پنج سال گذشته رو به افزایش است.

وی افزود: تبریز سرآمد شهرهای ایران در حوزه‌های صنعتی، فرهنگی و تاریخی است و داشته‌های منحصربه‌فردی در این حوزه‌ها دارد.

هوشیار خاطرنشان کرد: در حوزه شهر پاک و هوشمندسازی که از شاخص‌های توسعه پایدار است، اقدامات خوبی انجام داده‌ایم.

وی اضافه کرد: تبریز به عنوان پاک‌ترین شهر ایران در ۵ ماه نخست سال معرفی شده است.

شهردار تبریز با اشاره برگزاری همایش‌بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳ یادآور شد: برگزاری این همایش حرکت جسورانه‌ای از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز در دوران تحریم است که به دنبال جذب سرمایه‌های حداکثری ایرانیان خارج از کشور هستیم.

وی اضافه کرد: این همایش صرفاً برای مدیریت شهری نبوده و صنایع دانش‌بنیان و دیگر شهرهای استان نیز بسته‌های سرمایه‌گذاری خود را ارائه خواهند کرد.

هوشیار ابراز داشت: اشتراکات زیادی با کشور اندونزی داریم و علاوه بر آن، این کشور در حال توسعه بوده و اقدامات خوبی در حوزه گردشگری آغاز کرده‌اند.

شهردار تبریز با اشاره به ظرفیت بزرگ تبریز به عنوان دروازه اروپا تاکید کرد: تبریز داشته‌های بزرگی دارد که می‌خواهیم به اشتراک بگذاریم و در این راه از خواهرخواندگی با شهرهای اندونزی استقبال می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این دیدار اظهار کرد: تبریز به عنوان شهری دانشگاهی و اقتصادی، می‌تواند نقش مهمی در تعاملات بین کشورها داشته باشد.

شهرام دبیری افزود: برای برگزاری هفته‌های فرهنگی تبریز در اندونزی برنامه‌ریزی خواهیم کرد و در کنار آن در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و پزشکی مراوداتی برقرار می‌کنیم.

وی اضافه کرد: آموزش‌های پزشکی در تبریز پیشرفت چشمگیری داشته و می‌توان به صورت انحصاری در رادیودرمانی تعاملاتی داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ابراز امیدواری کرد زمینه خواهرخواندگی تبریز و یکی از شهرهای اندونزی ایجاد تفاهم‌نامه آن امضا شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات