قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

تحویل اولین واحدهای مسکونی جدیدالاحداث در مناطق زلزله زده خوی

تحویل اولین واحدهای مسکونی جدیدالاحداث در مناطق زلزله زده خوی
شناسهٔ خبر: 120933 -
اخبار استان
تبریز- خیرین جوان تبریز بعداز گذشت هفت ماه از وقوع زلزله خوی موفق شدند اولین واحدهای مسکونی جدید الاحداث را تحویل مردم زلزله زده خوی کنند و این واحدها به دست خبرنگاران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، هشتم بهمن ماه ۱۴۰۱ بود که زمین‌لرزه‌ای با بزرگی ۵٫۹ M دوباره شهر خوی را لرزاند. این زمین‌لرزه در ساعت ۲۱:۴۴ روز شنبه در فاصله ۶ کیلومتری از شهر خوی در عمق ۷ کیلومتری زمین رخ داد. این زلزله حدود ۶۰ پس‌لرزه در پی داشت که بزرگ‌ترین آن‌ها در ساعت ۱۸:۱۱ عصر یکشنبه، با بزرگی ۴٫۵ M رخ داد و خسارات شدیدی وارد کرد و اغلب خانه‌های خوی فرو ریختند.

اکنون هفت ماه از وقوع زلزله خوی سپری می‌شود و این شهر همچنان بازسازی نشده و ساکنین آن زیر نور آفتاب و گرمای شدید هوا در چادر و کانکس روزگار خود را می‌گذرانند.

تحویل اولین واحدهای مسکونی جدیدالاحداث در مناطق زلزله زده خوی

باوجود وعده‌هایی که از سوی مسئولین ربط برای بازسازی و اعطای وام بلاعوض داده شده بود اما بنابه گفته ساکنین تاکنون خبری نشده و صرفاً وامی را آن هم با هزار چون و چرا دادند که دردی را از آنها دوا نکرد.

به یاد داریم که اوایل همه مردم به فکر آنها بودند و کمک رسانی می‌کردند، عکس و فیلم می‌گرفتند و دم از کار خیر می‌زدند، ولی این روزها دیگر خبری هم از آنها نیست و کسی هم به یاد این زلزله زدگان نمی‌افتد.

اما هنوز هم هستند کسانی که آنها را از یاد نبرده‌اند، افرادی خیر که همواره در امر خیر و کمک رسانی پیشران بوده‌اند.

باوجود اینکه هیچ واحد دولتی هنوز در خوی افتتاح نشده است، اما خیرین جوان تبریز ۸ باب خانه در این شهرستان احداث کرده و به مردمان زلزله زده تحویل داده است و آئین افتتاح آن همزمان با هفته خبرنگار با حضور خبرنگاران آذربایجان‌شرقی انجام شد.

تحویل اولین واحدهای مسکونی جدیدالاحداث در مناطق زلزله زده خوی

محرم بیرق‌دار، مدیرعامل مؤسسه خیرین جوان تبریز گفت: اگر رسانه‌ها نبودند، اگر عکاسان و قلم خبرنگاران نبود، مردم از عمق حادثه زلزله خوی بی‌خبر می‌ماندند و آسیب دیدگان زلزله خوی تنها می‌ماندند. اگر رسانه‌ها نبودند عملکرد خیرین دیده نمی‌شد و عده کمی به خیرین اعتماد می‌کردند.

وی ادامه داد: حال که دلیل اصلی احداث این واحدها، همت رسانه‌ها در اطلاع رسانی و همت خیران عزیز است، بنابراین باید به دست خبرنگاران نیز افتتاح شود.

وی افزود: این پروژه‌ها از تیر ماه امسال با نظارت بنیاد مسکن آغاز و بعد از ۴۵ روز در ۲۰ مرداد ماه امسال به نیازمندان واگذار شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات