قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد؛

ضرورت اجرایی شدن مصوبات سفر استانی رئیس جمهور درباره مس سونگون

ضرورت اجرایی شدن مصوبات سفر استانی رئیس جمهور درباره مس سونگون
شناسهٔ خبر: 120904 -
اخبار استان
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم اجرایی شدن مصوبات رئیس جمهوری درباره مس سونگون تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم در دیدار مدیرعامل شرکت ملی مس ایران با وی، اظهار کرد: در سایه سفر و حضور رئیس محترم جمهور در مجتمع مس سونگون ورزقان، جلوگیری از خام فروشی و توسعه صنایع پایین دستی در اولویت آن قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تغییر ساختار مجتمع مس سونگون با مدیریت استانی تحت عنوان شرکت مس سونگون آذربایجان، وابسته به شرکت ملی صنایع مس ایران از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در این بخش است.

خرّم یادآوری کرد: کارهایی که در دو سال گذشته در استان انجام‌گرفته، قابل ملاحظه بوده و عدم توسعه یافتگی سه دهه گذشته و مشکلات موجود باید با فکر، تدبیر و برنامه ریزی حل و فصل شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حوزه مس سونگون قبل، از دولت سیزدهم ایستایی و پس رفت وجود داشت، اما پس از استقرار این دولت، عزم جدی برای حل مشکلات مس سونگون به وجود آمد و پس از استقرار تیم مدیریتی، بخشی از این مشکلات حل شد.

خرّم با اشاره به اینکه پیشبرد برنامه‌های شرکت مس سونگون آذربایجان یکی از اولویت‌های دولت می‌باشد، اظهار داشت: در سایه جلسات منظمی که در دولت برگزار کردیم، مقرر شد برنامه‌های مس سونگون یکی از اولویت‌های رئیس جمهور باشد و آیت الله دکتر رئیسی، اولین رئیس جمهوری بود که به سونگون سفر کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مجموعه قرار گرفت.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: در ۲ سال اخیر نیز پیگیری‌های لازم از طرف مدیریت ارشد استان برای اجرایی شدن مصوبات رئیس جمهور در خصوص شرکت مس سونگون آذربایجان انجام شده است.

خرّم به دور دوم سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و گفت: آیت الله رئیسی در سفر دوم خود به استان با مردم صحبت و استانداری را مکلف کرد که گزارشات منظم از پیشرفت مس سونگون به ریاست جمهوری تقدیم شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر لزوم اجرایی شدن مصوبات رئیس جمهوری درباره مس سونگون تاکید کرد و گفت: باید یک سیاست متوازن و به دور از هر گونه افراط و تفریط از طرف شرکت ملی مس ایران اتخاذ شود تا مصوبات ریاست جمهوری و دولت اجرایی شود.

خرّم افزود: تمرکز ما در مجتمع مس سونگون، بهبود و افزایش تولید و همچنین تثبیت شرایط میریتی است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات