قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان شرقی:

فراهم کردن فضای سالم و امن برای خبرنگاران رویکرد دولت است

فراهم کردن فضای سالم و امن برای خبرنگاران رویکرد دولت است
شناسهٔ خبر: 120888 -
اخبار استان
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نگاه دولت به جایگاه مهم و اثرگذار خبرنگاران، تنها یک نگاه تشریفاتی نیست؛ گفت: فراهم کردن فضای سالم و امن برای خبرنگاران رویکرد دولت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرم در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را به جامعه رسانه‌ای استان تبریک گفته و یاد و خاطره همه شهدای این عرصه به ویژه شهید محمود صارمی را گرامی داشته است.

وی با بیان اینکه امروز فرصتی است برای سخن راندن در باب اهمیت و ارزش این حرفه و قدردانی از تلاشگران آن است؛ متذکر شده است: خبرنگاری همواره در کنار واژگانی چون "حقیقت"، "آگاهی"، "تعهد" و "اخلاق" توصیف می‌شود و در واقع شرافت حرفه خبرنگاری در پای‌بندی به این مفاهیم بلند و متعالی است.

وی خاطرنشان کرده است: گرامی‌داشت روز خبرنگار به معنای ارج نهادن به ایثار و ازخودگذشتگی کسانی است که شغل خود را نه فقط یک حرفه، که آمیخته‌ای از عشق و علاقه، تلاش و پشتکار و درایت و آگاهی می‌دانند؛ وظیفه همگان در قبال این فداکاری، احترام و قدرشناسی است.

خرم با بیان اینکه خبرنگاران با رعایت اخلاق حرفه‌ای و رسالت خطیر آگاهی‌بخشی و تنویر افکار عمومی، می‌توانند حلقه اتصال و ارتباط مردم با مسئولان و مؤثرترین نیروی اجتماعی برای حل معضلات و مشکلات مختلف جامعه باشند، اعلام کرده است: به این تلاشگران و مجاهدان عرصه آگاهی اطمینان خاطر می‌دهم که به همراه همکاران خود و مدیران دستگاه‌های مسئول، تمام تلاش خود را برای حل مسائل و مشکلات صنفی آنان به کار می‌گیریم تا بتوانند در انجام وظیفه حرفه‌ای و اخلاقی خود موفق باشند.

وی همچنین از تمام مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواسته است که ارتباط نزدیک و صمیمانه خود را با اصحاب رسانه و خبرنگاران تداوم بخشند و از ظرفیت‌های بیکران رسانه‌ها برای تبیین خدمات و دستاوردهای نظام و دولت و اطلاع‌رسانی به مردم عزیز استفاده کنند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات