قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

سیلاب و بارش تگرگ در راه آذربایجان‌شرقی

سیلاب و بارش تگرگ در راه آذربایجان‌شرقی
شناسهٔ خبر: 120872 -
اخبار استان
تبریز-رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از عصر دوشنبه، گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی موجب بارش رگبار باران، بروزسیلاب ودر نواحی مستعد بارش تگرگ در استان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امیدفر، اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره‌ای، این وضع همچنین موجب ابرناکی، وزش باد گاهی به نسبت شدید و غرش آذرخش می‌شود.

وی با بیان اینکه این وضع کلیه نواحی استان به ویژه نواحی شمالی را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: به دنبال بارش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی وجود دارد، بر این اساس مسافران و علاقه مندان به طبیعت از اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و رفتن به مناطق مرتفع و کوهستانی پرهیز کنند.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به بارش تگرگ در نواحی مستعد استان، گفت: احتمال بروز خسارت به باغات وجود دارد بنابراین کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی توجه کنند.

امیدفر ادامه داد: در این مدت با توجه به وزش باد به نسبت شدید، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بر این اساس محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه در نیمه جنوبی استان نیز موجب نفوذ یا خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود، یادآور شد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دوباره جوی پایدار در استان حاکم می‌شود.

امیدفر، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای ۱۲ درجه و جلفا با دمای ۲۶ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز در خنک‌ترین زمان به ۲۳ درجه سانتی گراد رسید.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات