قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

در نشست خبری عنوان شد؛

رسانه‌های محلی نقش موثری بر تصمیم گیری های کلان دولتی دارند

رسانه‌های محلی نقش موثری بر تصمیم گیری های کلان دولتی دارند
شناسهٔ خبر: 120871 -
اخبار استان
شبستر- فرماندار شبستر با بیان اینکه رسانه‌های محلی نقش مؤثری بر تصمیم گیری های کلان دولتی دارند، گفت: خبرنگاران به زمان و مکان انتقاد توجه کنند تا بهانه به دست دشمن نیفتد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مطهری ظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار به برخی مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی و اجتماعی کشور اشاره کرد و خاطر نشان نمود: خبرنگاران به عنوان افسران جنگ نرم با بیان نقاط مؤثر و مثبت در شرایط فعلی جامعه موجب ایجاد انگیزه برای مسئولان و مردم می‌شوند تا شرایط سخت اقتصادی را پشت سر بگذاریم ولی متأسفانه برخی با ناآگاهی از شرایط فعلی اقتصادی ناخواسته به دشمنان کمک می‌کنند لذا خبرنگاران با اخبار و تحلیل‌های خوش بینانه در ثبات اقتصادی جامعه یاریگر مسئولان باشند.

رئیس شورای اداری شهرستان شبستر ایجاد آرامش و امنیت روانی را در جامعه ضروری دانست و از اصحاب رسانه خواست ضمن بیان واقعیات جامعه به مردم، دوست واقعی و پل ارتباطی برای مسئولان و مردم باشند، نقد را در زمان، مکان و شرایط مناسب بیان کنند تا بهانه به دست دشمن نیفتد.

در این نشست مطهری ضمن گرامیداشت یاد شهدای عرصه رسانه و محمود صارمی، که با خون خود نهال چرخش جریان آزاد اطلاع رسانی در ایران را آبیاری نمودند، اظهار داشت: روز خبرنگار را به تمام اهالی رسانه که همواره با چشمان تیزبین و قلم پر نفوذ خود جامعه را از انحراف و گمراهی نجات می‌دهند تبریک عرض می‌نمایم.

فرماندار شبستر برقراری ارتباط تنگاتنگ میان مسئولان و اهالی رسانه را عامل مهمی در تقویت فرآیند اطلاع رسانی و شفافیت خبری و رشد و توسعه منطقه دانست و افزود: رسانه‌ها به عنوان عامل ارتباطی جامعه و مطالبه گری مردم با مطرح کردن مشکلات و کمبودها و از طرفی بیان پیشرفت‌ها عامل اثرگذاری توسعه و رشد جامعه را سرعت می‌بخشند.

وی با بیان اینکه اگر نقد رسانه‌ها بی طرفانه باشد در بهبود امور مؤثر خواهد بود، خاطر نشان کرد: سرعت، دقت و بی طرفی در انتشار اخبار و اطلاعات از وظایف اصلی رسانه‌ها است و در عرصه خبری نمی‌شود کار سیاسی کرد.

وی با اعلام این که اصحاب رسانه و خبرنگاران می‌توانند کمک زیادی در رفع مشکلات جامعه داشته باشند تصریح کرد: نقد سازنده و اطلاع رسانی به موقع می‌تواند در روند رشد و شکوفایی جامعه مؤثر باشد و سبب می‌شود مردم مطالبات خود را از رسانه‌ها پیگیری کنند.

رئیس شورای تأمین شهرستان شبستر با اشاره به اینکه هم اکنون در جنگ فرهنگی و اقتصادی دشمن هستیم اظهار داشت: جامعه و مسئولان هر دو به خبرنگار اعتماد دارند و این خبرنگاران هستند که به عنوان یک رکن اساسی و قابل اعتماد می‌توانند بین مردم و مسئولین ارتباط ایجاد کنند.

وی گفت: خبرنگاران که با عشق و علاقه به این شغل نگاه می‌کنند در دفاع از حقوق شهروندی به عنوان پرچمداران دفاع از حریم جامعه و تریبون‌های آگاهی بخش و مبارزه با فساد، همواره دوشادوش مردم در حرکت هستند تا بتوانند صدای رسای آحاد مختلف را به گوش مسئولان برسانند.

فرماندار شبستر با گرامیداشت هفدهم مرداد با اشاره به اینکه رسالت عظیمی بر عهده خبرنگاران است و خبرنگاری یک شغل شریف است گفت: خبرنگار، دارای جایگاه بسیار خوبی است و باید از این جایگاه به خوبی استفاده کند و قدر این جایگاه را بداند. به طوری که امروز رسانه‌ها از جمله مهمترین نهادهای مسئول در جامعه هستند و بعید است کسی درباره فرهنگ ساز بودن رسانه‌ها تردید داشته باشد و بتواند نقش و تأثیر آن‌ها را در جامعه پذیر ساختن انسان‌ها و شهروند سازی منکر شود.

وی با ذکر برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور افزود: توسعه و استاندارد سازی الگوی اطلاع رسانی و روشنگری و تبیین گفتمان انقلاب مبتنی بر رسالت رسانه‌ای در پرتو اخلاق حرفه‌ای خبرنگارانی تحقق می‌یابد که با هنر ظریف خود زمینه ساز امنیت ذهنی جامعه اند، برای ارتقا احساس امنیت در جامعه گام بر می‌دارند و به عنوان دیده بانان جامعه باقلم خود برای زدودن انحرافات و کجروی ازسیمای جامعه وافزایش اعتماد و امنیت تلاش می‌کنند.

عضو شورای تأمین شهرستان شبستر با تاکید بر اینکه رسانه‌ها قادرند باورهای ما را شکل دهند و از این منظر رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی مستلزم عزم جدی اصحاب قلم در آگاهی رسانی به آحاد جامعه است تصریح کرد: بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته و پایدار محقق نمی‌شود و رسانه‌ها می‌توانند به عنوان پل ارتباطی مدیران و مردم با ارتقای سطح کمی و کیفی همکاریِ آحاد جامعه با مسئولان دلسوز، نوید بخش آینده‌ای بهتر برای شهروندان عزیز باشند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات