قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خبرداد؛

ظرفیت ۲۰۰۰ میلیارد ریالی شرکت‌های عمرانی آذربایجان شرقی

ظرفیت ۲۰۰۰ میلیارد ریالی شرکت‌های عمرانی آذربایجان شرقی
شناسهٔ خبر: 120862 -
اخبار استان
تبریز- مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان، توانایی اجرای پروژه‌های عمرانی بالغ بر دو هزار میلیارد ریال را در استان داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، ناظم یونسی ظهر امروز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی در انجام پروژه‌های عمرانی کشور و تحقق اهداف توسعه‌ای و رشد تولید ناخالص داخلی، امری اجتناب‌ناپذیر است. در همین راستا از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های عمرانی کشور در تمامی مراحل پیدایش از جمله مطالعه و طراحی، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری به طور مؤثری استفاده می‌شود.

فعالیت ۱۱۳۱ شرکت دارای گواهینامه تشخیص صلاحیت پیمانکاری در استان

وی با بیان اینکه تشخیص صلاحیت و طبقه‌بندی پیمانکاران توسط سازمان برنامه و بودجه کشور صورت می‌گیرد، افزود: طبق آمارهای سال ۱۴۰۱، تعداد شرکت‌های پیمانکاری فعال استان شامل؛ یک هزار و ۶۶۵ شرکت پیمانکاری رتبه پنج، ۸۳ شرکت پیمانکاری رتبه چهار، ۵۳ شرکت پیمانکاری رتبه سه، ۱۹ شرکت پیمانکاری دارای رتبه دو و ۳۴ شرکت پیمانکاری رتبه یک می‌باشند.

یونسی تصریح کرد: در مجموع تعداد شرکت‌های دارای گواهینامه تشخیص صلاحیت پیمانکاری استانی یک هزار و ۱۳۱ مورد است.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی مدعی شد: بر مبنای اطلاعات اخذ شده از سامانه ساجار، ظرفیت ریالی شرکت‌های دارای رتبه استانی در تمامی رشته‌های ده‌گانه در مجموع دو هزار و ۲ میلیارد و ۵۲۳ میلیون و ۴۷۵ میلیون ریال است.

فعالیت ۲۵۱ شرکت دارای گواهینامه تشخیص صلاحیت مشاوره در استان

وی ادامه داد: در واقع استان آذربایجان‌شرقی با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی و قابلیت‌های فنی خود، توانایی اجرای پروژه‌های عمرانی بالغ بر دو هزار میلیارد ریال را دارد که می‌تواند سهم قابل توجهی از پروژه‌های عمرانی سطح کشور را پوشش دهد.

یونسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود توضیح داد: طبق آمارهای سال ۱۴۰۱، تعداد شرکت‌های مشاور فعال استان شامل؛ ۲۱۹ شرکت رتبه سه، ۱۰ شرکت رتبه دو و ۲۲ شرکت رتبه یک بوده و در مجموع تعداد شرکت‌های دارای گواهینامه تشخیص صلاحیت مشاوره استانی ۲۵۱ مورد است.

این مسؤول خاطرنشان ساخت: بر مبنای اطلاعات اخذ شده از سامانه ساجار، ظرفیت ریالی شرکت‌های مشاور دارای رتبه استانی در تمامی تخصص‌های هفت‌گانه در مجموع بیش از ۸۴ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ریال است. به این ترتیب استان آذربایجان‌شرقی با عنایت به این ظرفیت‌ها و پتانسیل مهندسی موجود، توانایی طراحی و نظارت پروژه‌های عمرانی در حدود ۸۵ میلیارد ریال را دارد که سهم قابل توجهی از توان مهندسی کشور را دربر می‌گیرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات