قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل انتقال خون آذربایجان‌شرقی:

۲ هزار و ۷۲۶ نفر در عاشورا و تاسوعای حسینی خون اهدا کردند

۲ هزار و ۷۲۶ نفر در عاشورا و تاسوعای حسینی خون اهدا کردند
شناسهٔ خبر: 120800 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل سازمان انتقال خون آذربایجان‌شرقی گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورا سه هزار و ۲۸۹ نفر برای نذر خون به این پایگاه ها مراجعه کرده بودند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۲۶ نفر موفق شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی رسولی، همزمان با روز اهدای خون در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: در این مدت ۳۵ هزار و ۴۳۶ نفر برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون در سطح آذربایجان شرقی مراجعه کردند که تعدادی از آنان به علت حائز شرایط نبودن، موفق به اهدای خون خود نشدند.

وی با قدردانی از استقبال مردم برای نذر خون خود به نیازمندان در ایام ماه محرم امسال، اظهار کرد: در ۱۰ روز از ماه محرم ۶ هزار و ۳۸۴ نفر به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد پنج هزار و ۲۷۷ نفر موفق به اهدا خون شدند.

مدیرکل سازمان انتقال خون آذربایجان‌شرقی همچنین با اشاره به سپری شدن عاشورا، تاسوعا و ایام عزاداری حسینی، گفت: عوامل پایگاه‌های انتقال خون در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی نیز برای خونگیری از اهداکنندگان خون در پایگاه‌های مسجد کبود، نصف‌راه و آخونی تبریز و پایگاه‌های انتقال خون شهرستان‌های مراغه، میانه و بناب مشغول ارائه خدمت به مردم بودند.

رسولی ادامه داد: در روزهای تاسوعا و عاشورا سه هزار و ۲۸۹ نفر برای نذر خون به این پایگاه‌ها مراجعه کرده بودند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۲۶ نفر موفق به اهدای خون خود شدند.

وی با اشاره به اینکه خانم‌ها حداکثر سه بار و آقایان حداکثر چهار بار در سال می‌توانند خون اهدا کنند، یادآور شد: بهتر است اهداکنندگان حداقل ۲ مرتبه در طول سال خون اهدا کنند.

مدیرکل سازمان انتقال خون آذربایجان‌شرقی گفت: اکنون بانک خون استان به لحاظ نیاز به فرآورده‌های خونی در شرایط عادی قرار دارد و روزانه نیازهای خونی بیمارستان‌های استان را تأمین می‌کند.

رسولی با اشاره به اینکه به احتمال زیاد در ماه‌های آینده ذخیره خونی آذربایجان شرقی کاهش یابد از مردم نوع دوست استان خواست تا با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون، این اداره کل را در تأمین خون بیماران نیازمند یاری کنند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات