قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

خلا بزرگ قوانین من درآوردی؛

مورد عجیب تراکتور برای ثبت قرارداد یک بازیکن مهم

مورد عجیب تراکتور برای ثبت قرارداد یک بازیکن مهم
شناسهٔ خبر: 120779 -
اخبار استان
مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز درباره آخرین وضعیت محمد نادری به عدم وجود قوانین تنظیمی جدید از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ نصیرزاده نه تنها مدیرعامل فعلی باشگاه تراکتور تبریز بلکه رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال نیز است. او با حضور در جمع خبرنگاران نسبت به تغییرات به وجود آمده در قوانین نقل و انتقالاتی و اعتراض گسترده باشگاه‌ها به این تصمیمات گفت: بسیاری از باشگاه‌هایی که بازیکنان زیر ۲۵ سال داشتند و مدعی هستند که چرا این سهمیه حذف شده، سال گذشته از این نفرات اصلاً استفاده نکردند، به همین دلیل این چیدمان منطقی است. حرفی ک ۹ ه به من می زنید تهمت است.

او که خودش در وضع قوانین جدید نقش داشته است درباره ابهامات به وجود آمده درخصوص ثبت قرارداد محمد نادری بازیکن تراکتور با وضع قوانین مبهمی که خودش یکی از امضاءکنندگان آن است، تصریح کرد: قرار بود بازیکنان لژیونر ایرانی که خارج از ایران هستند، با این فرض که توانمندی بیشتری دارند و با این فرض که آمدن آنها با "آی‌تی‌سی" انجام می‌شود، را خارجی حساب کنیم. آن ۱+۵ را یکی را برای این‌ها در نظر گرفتیم که وارد کشور می‌شوند. ولی مشکلی ایجاد شده است. محمد نادری یک ایرانی است که به اردوی تیم ملی دعوت شده، اما به این دلیل که در لیگ یک ترکیه بود، نمی‌تواند در ایران بازی کند؟ این یک بحث اشتباه است. باید بتواند بازی کند.

نصیرزاده به حضور بازیکنان خارجی و عدم تفاوت آنها با لژیونرهای بازگشتی ایرانی یادآور شد: به طور مثال شیمبا و گولیسیانی همیشه خارجی هستند. سوال ما این است، نفراتی مثل خلیل‌زاده و نادری تا چه زمانی خارجی یا ایرانی هستند؟ این مسائل مشخص نیست، به همین دلیل می‌گوئیم باید اصلاحاتی انجام شود. از طرفی وقتی بازیکنان ایرانی وارد مسابقات ما می‌شود، ملیت‌اش ایرانی است. در اینجا از لغت مبدأ استفاده شده که باید این لغت را تفسیر کنیم.

نصیرزاده درباره اظهار نظر قنبرزاده نایب رئیس فدراسیون فوتبال درباره عدم تغییر قوانین گفت: او یک رأی دارد و من هم یک رأی در کارگروه دارم. او عضو یک کارگروه است که من هم در آن گروه عضویت دارم. دیگران هم حق رأی دارند. باید در آن کارگروه موضوع را به بحث بگذاریم، قرار نیست بگوییم همانی که من گفتم. دانشمندان برجسته در ناسا جمع شده‌اند. آنها فضاپیما می‌سازند که روی لانچر می‌رود، اما صد متر پس از بلند شدن روی هوا، منفجر می‌شود. همان فضاپیما ساخته دست افراد متخصص بود. مگر ما کتاب آسمانی نوشته‌ایم که نتوانیم آن را تغییر بدهیم.

وی تصریح کرد: می‌خواهیم کاری کنیم که همه استفاده کنند. اکنون با حذف سهمیه زیر ۲۵ سال، ۵ بازیکن از این رده و یک بازیکن هم از بزرگسالان حذف شده‌اند. یعنی ۶ بازیکن از هر تیم و در مجموع لیگ برتر ۹۶ بازیکن بیرون مانده‌اند. باید کاری کنیم این بازیکنان در تیمی جذب شوند. محمد نادری اکنون به دلیل خارجی محسوب شدن، حتی نمی‌تواند به لیگ یک برود. پس تصمیم گرفته شده اشتباه بوده و فضاپیمای ما در همین بخش منفجر می‌شود اما درمورد بخش‌های دیگر باید حق بدهیم که کارگروه قوانین خیلی خوبی را مصوب کرده و استانداردهای خاصی را مطابق دنیا اعمال کردیم که تغییر و تحولات خیلی خوبی است.

مدیرعامل تراکتور درباره کمک‌های مردمی به باشگاه خصوصی تراکتور و تفاوت آن با باشگاه‌هایی نظیر پرسپولیس که هوادار پولدار دارند گفت: خودمان اسپانسر داریم. یعنی چه به شخصی به نام محمد یوسفی می‌گوئیم چرا به پرسپولیس کمک می‌کنید؟ این چه ایرادی دارد؟ می‌گویند باید پول بیاید و تقسیم کنیم؛ اما شاید او می‌خواهد به بیرانوند بدهد. موضوع اصلاً سند مالی نیست. اینکه بگوییم او پول را به کجا می‌دهد یعنی اصلاً فوتبال را نشناختیم. الان یک نفر هم در دبی به استقلال می‌دهد. الان بخواهم ماشینم را به شما بدهم، مگر کسی می‌گوید چرا دادید؟ چرا منعشان می‌کنیم. خودتان نمی‌دهید و اگر کسی هم بدهد می‌گوئید نه؟!

نصیرزاده درمورد اینکه آیا تراکتور فیرپلی مالی را رعایت کرده است، گفت: بله رعایت شده است. این ادبیات و میکروفن‌ها و بحث فیرپلی مالی برای اروپاست. به خاطر اینکه پول به دست می‌آورند و بعد می‌پرسند که چه کار کرده‌اید؟ اینجا اما پول برای خودمان است و از جیب خودمان است و خرج شادابی مردم می‌کنیم. به بازرسی کل کشور هم گفتم ما به ۲۰ نفر پول می‌دهیم که ۲۰ میلیون نفر شاد شوند. استقلال، پرسپولیس و تراکتور این شرایط را دارند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات