قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی:

کلاهبردار حرفه‌ای با رسید جعلی در تبریز دستگیر شد

کلاهبردار حرفه‌ای با رسید جعلی در تبریز دستگیر شد
شناسهٔ خبر: 120776 -
اخبار استان
تبریز- رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی از دستگیری فردی که در پوشش خرید لوازم خانگی با ارائه رسید پرداخت جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدتقی سلطانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با وصول شکایات تعدادی از شهروندان تبریز مبنی بر کلاهبرداری با ارائه رسید جعلی از آنها، بررسی موضوع و رسیدگی به پرونده‌ها در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان با بررسی پرونده‌های موجود و تحلیل اطلاعات و داده‌های به دست آمده متوجه شدند کلاهبرداری‌ها توسط فردی به صورت جداگانه انجام گرفته است که با تعقیب و مراقبت لازم و ردزنی اطلاعاتی، متهم در عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات به عمل آمده تعداد ۱۰ فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال با شیوه و شگرد استفاده از رسید جعلی پرداخت الکترونیکی که از طریق برنامه نصب شده در گوشی خود تهیه و به مال‌باختگان ارائه می‌دادند از متهم کشف و در ادامه تحقیقات ۴ مالخر شناسایی و دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات جهت رسیدگی به دادسرا معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان از شهروندان خواست در معاملات صورت گرفته و استفاده طرف مقابل از رسیدهای پرداخت الکترونیکی برای دریافت کالا و پرداخت وجه، قبل از مطمئن شدن از واریز وجه به حساب خود از تحویل کالای خودداری نموده تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات