قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی:

بیش از ۵۰درصد طرح‌ اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان در مراغه اجرامی شود

بیش از ۵۰درصد طرح‌ اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان در مراغه اجرامی شود
شناسهٔ خبر: 120775 -
اخبار استان
تبریز- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۵۰ درصد طرح‌ اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان در مراغه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اروجعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: سال گذشته ۱۸۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های راهداری شهرستان هزینه شد و تکمیل برخی از همان طرح‌ها در سال جاری پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آنها چند طرح جدید همچون بهسازی و آسفالت راه روستای «داش‌بلاغ بازار» – «بلبل» با ۹ کیلومتر طول و ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیز امسال آغاز می‌شود.

به گفته علیزاده از دیگر طرح‌های جدید می‌توان به روکش آسفالت راه روستایی خداجو با ۹ میلیارد تومان، بهسازی و آسفالت آغچه‌دیزج – ساروجه با ۱۲ میلیارد تومان و روکش آسفالت مسیر بناب – مراغه با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اشاره کرد.

وی افزود: بهسازی راه روستایی آغبلاغ‌علیا با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار و چهار کلومتر طول از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و به زودی تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی بیان کرد: روکش آسفالت مسیر گل‌تپه – آغبلاغ با ۶ کیلومتر طول و ۹ میلیارد تومان اعتبار نیز ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال تکمیل است.

به گفته علیزاده آسفالت راه روستایی «کوسه صفر» با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار و ۵.۵ کیلومتر طول از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی اضافه کرد: احداث راه روستایی «گل چوان» با چهار کیلومتر طول و ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار، ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی بهره‌برداری می‌شود.

وی به احداث راه روستایی خطبمولو به طول هفت کیلومتر با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار اشاره کرد و ادامه داد: احداث این مسیر نیز از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

علیزاده اظهار کرد: روکش آسفالت هفت کیلومتر از مسیر مراغه به ملکان با ۹ میلیارد تومان اعتبار که در اواخر سال گذشته آغاز شد نیز ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی به احداث راه روستایی «قره‌کند موسوی» با ۳.۵ کیلومتر طول و ۴۵ میلیارد تومان اعتبار اشاره و بیان کرد: این طرح نیز از پنج درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و جز ۱۷ طرح در حال اجرای این شهرستان است.

به گفته علیزاده طرح زیرگذر «داش‌آتان» با ۱۶ میلیارد تومان اعتبار نیز از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و پل باکسی «کهجوق» که به تازگی اجرا شد نیز حدود ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی این را هم بیان کرد که تکمیل زیرگذر خداجو پس از سال‌ها وقفه از سر گرفته شده و اکنون با ۲ میلیارد تومان اعتبار، دارای ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات