قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی:

فراخوان سوگواره عکس «به نشانی عَلَم» منتشر شد

فراخوان سوگواره عکس «به نشانی عَلَم» منتشر شد
شناسهٔ خبر: 120737 -
اخبار استان
تبریز- مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی، گفت: همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری و سوگواری شهادت امام حسین(ع)، فراخوان نخستین سوگواره عکس محرم منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی شفیعی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری و سوگواری شهادت امام حسین (ع)، نخستین سوگواره عکس محرم ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی با عنوان «به نشانی عَلَم» برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این رویداد هنری در بخش اصلی شامل (مجموعه‌عکس و تک‌عکس) با محوریت موضوع روایت جلوه‌های بصری از حضور کودکان و نوجوانان در هیأت‌ها و مجالس عزاداری، آئین‌ها و سنت‌های سوگواری در ماه‌های محرم و صفر و همچنین خادمی کودکان و نوجوانان در هیأت‌های عزاداری برگزار می‌شود.

شفیعی ادامه داد: بخش ویژه سوگواره عکس «به نشانی عَلَم» شامل (مجموعه‌عکس و تک‌عکس) با موضوع پیاده‌روی اربعین حسینی با محوریت تصویرنگاری از پیاده روی زائران کودک و نوجوان در ایام اربعین به سمت کربلا طراحی شده است.

وی با اشاره به قوانین شرکت در این سوگواره هنری گفت: دبیرخانه جشنواره مجاز است از کلیه آثار ارسالی جهت انتشارات، اطلاع‌رسانی، تبلیغات و ارتقای سطح هنری بچه‌های مسجد بهره‌مند شود و ارسال اثر به منزله پذیرش مقررات سوگواره می‌باشد. افزون بر اینکه محدودیتی در تعداد آثار ارسالی و یا سال ثبت آثار وجود ندارد.

مدیر ستاد فهما آذربایجان شرقی افزود: آثار باید با فرمت jpg و حداقل dpi ۳۰۰ با حداقل اندازه ۲۵۰۰ پیکسل (برای ضلع بزرگ) ارسال شده و کیفیت مناسب جهت چاپ داشته باشند و آثاری که کیفیت مذکور را نداشته باشند به مرحله داوری وارد نمی‌شوند. هنرمند متعهد می‌شود در صورتی که اثرش جهت انتشار در قالب‌های مختلف استفاده شود؛ فایل raw اثر را برای دبیرخانه ارسال نماید.

شفیعی با بیان این‌که مجموعه‌عکس‌ها می‌بایست دارای ۷ تا ۱۴ قاب در یکی از موضوعات اعلام شده باشد، خاطرشان کرد: همراه مجموعه‌عکس‌ها بیاینه شخصی (Statement) عکاس (حدود ۱۰۰ کلمه) باید ارسال شود. بنابر تشخیص هیأت‌داوران عکس‌هایی که ویرایش اثر با سیستم‌های نرم‌افزاری، بیش از حد متعارف باشد پذیرفته نخواهند شد.

وی یادآور شد: شرکت کنندگان بایستی عضو یکی از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی بوده و ضمن عضویت در سامانه بچه‌های مسجد به نشانی www.bachehayemasjed.ir در بخش ناحیه کاربری خود؛ در شبستان هنر، بخش «من هنرمندم» مشخصات خود را ثبت کنند.

وی افزود: عموم علاقه‌مندان جهت شرکت در سوگواره عکس «به نشانی علم» می‌توانند؛ آثار خود را با ذکر مشخصات کامل و شماره تماس به نشانی دبیرخانه سوگواره واقع در تبریز، بلوار ۲۹ بهمن، مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی (فهما) ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۳۳۹۰۰۶ داخلی ۱۰۴ و ۱۱۲ تماس داشته باشند.

شفیعی با بیان این‌که ارسال آثار به همراه مشخصات کامل به صورت فایل از طریق پیام‌رسان ایتا به شماره ۰۹۰۳۵۴۲۰۹۷۴ نیز ممکن است، گفت: جوایز برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم هر بخش به ترتیب ۱۵ میلیون ریال، ۱۰ میلیون ریال و ۵ میلیون ریال همراه با لوح و تندیس جشنواره می‌باشد.

گفتنی است، ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین سوگواره عکس محرم با عنوان «به نشانی عَلَم» می‌باشد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات