قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان:

۹۰درصد ظرفیت هتل های آذربایجان شرقی تکمیل شد

۹۰درصد ظرفیت هتل های آذربایجان شرقی تکمیل شد
شناسهٔ خبر: 120709 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی گفت: طبق آخرین آمارهای ثبت شده از ابتدای تابستان تاکنون بیش از ۹۰ درصد از ظرفیت هتل ها و اماکن اقامتی این استان پر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد حمزه زاده روز یکشنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان، افزود: این میزان ورود و ماندگاری گردشگران در استان نشان می‌دهد که آذربایجان شرقی به یکی از مقاصد اصلی گردشگری در ایران تبدیل شده است و باید زیرساخت‌ها و سرمایه گذاری‌های لازم در این حوزه سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی از آمادگی تمام موزه‌ها، اماکن تاریخی و گردشگری و آثار تاریخی و تمدنی آذربایجان شرقی زیر نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری برای پذیرش گردشگران داخلی و خارجی در ایام تابستان خبر داد و افزود: این مجموعه با تمام امکانات و توان خود برای استقبال از مسافران آمادگی دارد.

حمزه زاده ادامه داد: در ۴۵ روز گذشته تعداد کل بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی به ۷۵۰ هزار نفر بازدید رسیده است که در نوع خود آماری قابل توجه و رو به جلو نسبت به سال‌های قبل به شمار می‌رود.

وی از اجرای تعداد بیش از ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان خبر داد و حجم سرمایه گذاری این تعداد طرح را ۳۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: ۷۰ درصد این رقم شامل ۲۵۰ هزار میلیارد ریال به شهر تبریز تعلق دارد.

حمزه زاده یادآور شد: بزرگ‌ترین پروژه هتل سازی کشور (هتل شهریار ۲ تبریز) از جمله کلان طرح‌های گردشگری آذربایجان شرقی است که در مساحتی به متراژ ۲ هزار مترمربع ساخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بازدید نظارتی و فعالیت تیم‌های هدایت مسافران و راهنمای گردشگران از خرداد ماه در سطح آذربایجان شرقی آغاز شده است، افزود: وضعیت استقبال از مسافران تابستانی خوب ارزیابی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر بهبود زیر ساخت‌های لازم برای استقبال از مسافران و گردشگران در ایام سفر تاکید و اضافه کرد: دستگاه‌های مسئول این مهم را با جدیت دنبال کنند.

جبارعلی ذاکری گفت: جلسات کمیته‌های دوازده‌گانه این ستاد در راستای برنامه‌ریزی ویژه برای تعطیلات نیمه دوم تابستان به صورت مرتب برگزار شده است که باید هر کدام گزارش عملکرد خود را به ستاد ارائه کنند.

وی با تأکید بر آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی برای مدیریت سفرهای هم‌وطنان در نیمه دوم تابستان به استان، اظهار کرد: باید امکانات استان و همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع سفر برای اجرای سفری ایمن و آسان برای هم‌وطنان مهیا بوده و به‌کارگیری شود.

ذاکری از وضعیت نامناسب برخی امکانات بین‌راهی نظیر سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های استان انتقاد کرد و گفت: نظارت بر سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های بین راهی باید مستمر بوده و خدمات مطلوب به مسافران ارائه شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات