قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی:

۱۷۸روستای آذربایجان شرقی از آب پایدار و باکیفیت برخوردار می شوند

۱۷۸روستای آذربایجان شرقی از آب پایدار و باکیفیت برخوردار می شوند
شناسهٔ خبر: 120698 -
اخبار استان
تبریز- مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: ۱۷۸روستای آذربایجان شرقی از آب پایدار و باکیفیت برخوردار می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد خانی امروز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی آلمالو شهرستان هشترود با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال تا آخر شهریورماه امسال به اتمام خواهد رسید، اظهار کرد: این مجتمع شامل حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه با ظرفیت ۴۰ لیتر بر ثانیه، احداث ۴۳ باب مخزن با حجم ۷۰۰۰ هزار متر مکعب، احداث ۱ باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۰ لیتر بر ثانیه و اجرای ۱۲۰ کیلومتر خط انتقال و ۳۸ کیلومتر شبکه توزیع آب است.

مدیرعامل آبفای استان افزود: مجتمع آبرسانی آلمالو شهرستان هشترود شامل ۴۵ روستا با تعداد ۲ هزار و ۱۴۲ خانوار و مجموع ۷ هزار و ۱۷۴ نفر جمعیت را تحت پوشش خواهد گرفت تا از آب شرب پایدار و سالم بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: این مجتمع آبرسانی از سال ۱۳۸۸ در حال اجرا بود که به دلیل مشکلات اجتماعی سال‌ها راکد مانده بود که با شروع دولت مردمی سیزدهم با رفع موانع و مشکلات مجدداً عملیات اجرایی شروع و در حال اتمام است.

خانی تصریح کرد: آبرسانی به روستاهای محروم و کم برخوردار استان در قالب فاز یک جهاد آبرسانی با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با حداکثر توان در حال اجرا است.

مدیرعامل آبفای استان تاکید کرد: با اتمام فاز نخست این طرح، حدود ۱۷۸ روستا از آب پایدار و با کیفیت مناسب برخوردار خواهند شد؛ هم‌چنین فاز دو جهاد آبرسانی نیز برای تأمین آب پایدار ۲۳۳ روستای سطح استان به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.

وی اظهار کرد: فاز یک پروژه جهاد آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۲,۵۰۰ میلیارد ریال و با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و بسیج سازندگی سپاه عاشورا برای آبرسانی به ۱۷۸ روستا در چهار شهرستان خداآفرین، کلیبر، هشترود و ورزقان با پیشرفت ۸۳ درصدی و بالاتر از میانگین کشوری در حال اجرا است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: فاز دو پروژه جهاد آبرسانی نیز با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد ریال برای آبرسانی به ۲۳۳ روستا در ۲۱ شهرستان استان طی هفته‌های آینده به مرحله اجرا خواهد رسید.

خانی افزود: فاز یک پروژه جهاد آبرسانی در قالب سه مجتمع آبرسانی قشلاقات شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین، آلمالو شهرستان هشترود و فاز دو ستارخان شهرستان ورزقان شامل احداث تصفیه خانه آب شرب، خطوط انتقال و شبکه توزیع آب، ایستگاه‌های پمپاژ و حفر و تجهیز چاه می‌شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات