قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل بهزیستی استان:

خیران آذربایجان شرقی۲ هزار میلیارد ریال به بهزیستی کمک کردند

خیران آذربایجان شرقی۲ هزار میلیارد ریال به بهزیستی کمک کردند
شناسهٔ خبر: 120695 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال توسط خیران به صورت نقدی و غیر نقدی به این سازمان کمک شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرگل صحاف روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: با توجه به اعتبارات محدود و ناکافی دولتی و نیز حجم گسترده فعالیت‌های بهزیستی در عرصه‌های مختلف، چنانچه کمک‌ها و همکاری‌های خیرین با این مجموعه تداوم و تقویت نشود، با انواع مشکلات مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه خیرین نوع دوست و مؤمن آذربایجان شرقی در طول سال با انواع مساعدت‌های مالی، اعتباری، خرید تجهیزات، ساخت و تحویل مساکن معلولان و خانه‌های سالمند با بهزیستی همکاری‌های صمیمانه و نزدیک دارند، از این استان به عنوان یکی از استان‌های پیشگام در جذب کمک‌های مردمی و خیرین نام برد.

صحاف میزان مشارکت خیران آذربایجان شرقی در یک سال گذشته را قابل توجه اعلام و اظهار کرد: این کمک‌ها شامل انواع کمک‌های نقدی، غیرنقدی و خدماتی بوده است که در تمام شهرستان‌ها به انجام رسیده که رقم بسیار قابل توجهی به شمار می‌رود.

وی توزیع نذر با عنوان کارآفرینی برای یک مددجو یا معلول، اشتغال یک مددجو یا معلول، سفرهای زیارتی جامعه زیر پوشش و طرح سفره مهربانی با ولیمه حجاج جهت کمک به اقشار زیر پوشش بهزیستی را از جمله گزینه‌های جدید کمک‌های مردمی و خیران در اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام کرد که مشارکت مردمی در این حوزه‌ها نیز چشم گیر است.

وی یکی از برنامه‌های مهم و تأثیرگذار در کاهش فقر توسط دولت سیزدهم برشمرد و ادامه داد: در این راستا تاکنون برای تعداد ۶۶۲ مددجوی بهزیستی استان مسکن تهیه شده است.

صحاف با بیان اینکه بیش از ۱۴۲ میلیارد تومان در قالب کمک‌های بلاعوض در زمینه تأمین مسکن مددجویان در سال گذشته توسط بهزیستی آذربایجان شرقی هزینه شده است، افزود: بر همین اساس تعداد ۱۵۵ واحد مختص خانواده‌های دارای ۲ عضو معلول شهری و روستایی و ۵۰۷ واحد نیز مختص به سایر اقشار زیر پوشش سازمان واگذار شده است.

به گفته وی سازمان بهزیستی علاوه بر ارائه کمک هزینه‌های بلاعوض فوق، هزینه انشعابات و تسهیلات بدون کارمزد نیز مددجویان ارائه کرده است که در این راستا به تعداد ۷۰ نفر از افراد زیر پوشش به مبلغ ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ساخت و ودیعه مسکن نیز پرداخت شده است.

صحاف توانمندسازی مددجویان را از مهمترین مأموریت‌های سازمان بهزیستی اعلام کرد و گفت: اشتغالزایی بخش مهمی از توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی است که فعالیت‌ها و اقدامات متنوعی در این رابطه تاکنونه صورت گرفته است که پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، کمک هزینه بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی و کمک هزینه ارتقای کارآیی معلولین از اهم این حمایت‌ها است.

وی ادامه داد: اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در امتداد سیاست‌های سازمانی خود با پرداخت بیش از ۶ هزار مورد تسهیلات اشتغال زایی به ارزش ۴۲۳ میلیارد تومان و بیش از چهار هزار مورد کمک هزینه بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی به ارزش ۲۷۳ میلیارد ریال برنامه‌های حمایتی خود از جامعه هدف را تداوم می بخشد.

صحاف ارائه تعداد ۴۹۵ مورد کمک هزینه ارتقای کارایی معلولین به ارزش ۳۵ میلیارد ریال در یک سال گذشته را از دیگر فعالیت‌های مهم حمایتی بهزیستی آذربایجان شرقی برشمرد که جزو استان‌های پیشرو در زمینه توانمندسازی مددجویان هستیم.

وی ارائه خدمات آموزشی توانبخشی با پرداخت یارانه، خدمات توانبخشی از جمله تأمین وسایل کمک توانبخشی، کاشت حلزون، ارائه خدمات توانبخشی مراقبتی در مراکز شبانه روزی، معافیت سربازی، پرداخت کمک هزینه دانش آموزی و دانشجویی، مناسب سازی ابنیه و ساختمان‌های دستگاه‌های اجرایی، ارائه خدمات غربالگری برای پیشگیری از معلولیت‌ها و اختلالات روانی، ژنتیک، بینایی، شنوایی و اضطراب را از دیگر خدمات حوزه پیشگیری بهزیستی برشمرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات