قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان شرقی:

موزه آثار شهید ثقةالاسلام تبریزی ۱۴ مرداد در تبریز افتتاح می‌شود

موزه آثار شهید ثقةالاسلام تبریزی ۱۴ مرداد در تبریز افتتاح می‌شود
شناسهٔ خبر: 120690 -
اخبار استان
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح موزه آثار شهید ثقة‌الاسلام تبریزی در خانه آن مرحوم در روز ۱۴ مرداد همزمان با همایش بزرگداشت آن شهید خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عابدین خرّم ظهر شنبه در جلسه شورای سیاست‌گذاری ستاد بزرگداشت ثقةالاسلام شهید میرزا علی آقا تبریزی، اظهار داشت: بزرگداشت و گرامی‌داشت مفاخر و مشاهیر به‌عنوان سرمایه‌های ملی و معنوی و معرفی آنها به نسل فعلی و آینده فوق‌العاده تأثیرگذار است.

وی با اشاره به تعابیر مقام معظم رهبری درخصوص شهید ثقةالاسلام به‌عنوان یکی از چهره‌های نقش‌آفرین در نهضت مشروطه و تاریخ آذربایجان و ایران، گفت: وظیفه داریم بزرگ‌مردانی را که شخصیت ملی دارند و برای حفظ ملیت و تمامیت ارضی ایران تلاش کرده‌اند به دنیا معرفی کنیم و اجازه ندهیم که نام و یاد آنها فراموش شود.

خرّم با اشاره به برگزاری همایش بزرگداشت شهید ثقةالاسلام در روز ۱۴ مرداد، گفت: مسئولانی که کارهای اجرایی همایش برعهده آنها نهاده شده باید در مدت‌زمان باقی‌مانده تمام وظایف محوله را انجام دهند.

وی از چهار نهاد شهرداری، اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اداره کل اوقاف و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست با هماهنگی و وحدت رویه نسبت به اتمام طرح بازسازی مقبرةالشعرا اقدام کرده و تغییرات ملموس آن مجموعه برای مردم به صورت کامل نمایان شود.

استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح موزه آثار شهید ثقة‌الاسلام تبریزی در خانه آن مرحوم در روز ۱۴ مرداد همزمان با همایش بزرگداشت آن شهید خبر داد و گفت: آرامگاه ثقة‌الاسلام در مجموعه تاریخی فرهنگی مقبرةالشعرا نیز در همان روز برای بازدید عموم آماده می‌شود.

ایجاد یادمان ثقةالاسلام و هفت شهید دیگر محرم ۱۲۹۰ قمری و بازپخش مجموعه تلویزیونی ثقةالاسلام از شبکه استانی از مصوبات این جلسه بود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات