قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

در گفت و گو با مهر عنوان شد:

تراکتور یکی از مدعیان جدی است/ همه باید در اختیار تیم ملی باشند

تراکتور یکی از مدعیان جدی است/ همه باید در اختیار تیم ملی باشند
شناسهٔ خبر: 120688 -
اخبار استان
کارشناس فوتبال ایران اهمیت بازی های فصل پیش روی لیگ برتر را برای موفقیت تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا نیزکارساز توصیف کرد و گفت: بازی های با کیفیت لیگ برتر می تواند مثمرثمر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در حالی آغاز خواهد شد که حضور تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا باعث فشردگی برنامه بازی‌های باشگاهی و همچنین برگزاری اردوهای متوالی ملی‌پوشان باشد.

مرتضی اسدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به شرایط آماده سازی تیم‌های مدعی قهرمانی فصل پیش روی لیگ برتر درباره اهمیت بازی‌های دوستانه تیم ملی ایران قبل از جام ملت‌های آسیا صحبت کرد که در پی می‌خوانید:

تمرینات پیش فصل قهرمان فصل را تعیین می‌کند

سرمربی تیم دسته دومی سرخپوشان پاکدشت با اشاره به تجربه سال‌ها حضورش در لیگ برتر به عنوان بازیکن در تیم‌هایی نظیر تراکتور تبریز گفت: قطعا دوران آماده سازی پیش فصل ضمانت یک تیم قدرتمند را در فصل می‌دهد بخصوص اینکه برنامه بازی‌های فصل پیش رو به خاطر حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بسیار فشرده است.

او افزود: حضور ستاره‌ها و بازیکنان تأثیرگذار در یک تیم مهم است اما به همان اندازه پشت سر گذاشتن اردوهای منظم پیش فصل و برگزاری بازی‌های تدارکاتی اهمیت دارد. تمرینات آمادگی تکلیف قهرمان فصل را مشخص می‌کند.

تراکتور از همه بهتر شروع کرد

اسدی با نگاهی اجمالی به روند آماده سازی تیم‌های مدعی قهرمانی افزود: تراکتور عملکرد خیلی خوبی داشت. این تیم توانسته است در نقل و انتقالات طبق نظر پاکو خمز بازیکن بگیرد. نفرات خوبی هم برای تقویت دفاع جذب کرده است. خریدهای حساب شده تراکتور می‌تواند شرایط ایده آلی هم در لیست بازیکنانش به وجود بیاورد.

مدافع پیشین تراکتور تبریز درباره تأثیر ثبات فنی و مدیریتی در این تیم تصریح کرد: قطعا تراکتور هیاهوی مدیریتی سابق را ندارد و به بهترین شکل با مالک خصوصی در حالت اداره شدن است. هیجان از بین رفته است و روی نظم و منطق پیش می‌رود. ثبات نیمکت هم خیلی به این مجموعه کمک می‌کند. خمز مربی خیلی خوبی است که با توجه به شناختی که از فوتبال ایران پیدا کرده است می‌تواند تراکتور را به خوبی مدیریت و در طول فصل آماده کند.

او درباره سایر مدعیان قهرمانی یادآور شد: سپاهان نیز عملکرد خوبی در نقل و انتقالات داشته است. این تیم بعد از تراکتور نیز تمرینات خیلی خوبی داشته است و می‌تواند همچنان مدعی سنتی قهرمانی باشد. به نظرم پرسپولیس و استقلال هم قطعا برای قهرمانی می‌جنگند. آنها همیشه مدعی هستند. شاید حاشیه‌هایی برای هر دو تیم به وجود آمد اما آنها خیلی زود می‌توانند این مشکلات را در رختکن خود پوشش دهند.

تراکتور یکی از مدعیان جدی است/ همه باید در اختیار تیم ملی باشند

تیم ملی از همه چیز مهم‌تر است

اسدی درباره فشردگی بازی‌های باشگاهی به دلیل حضور تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: قطعا بازی‌های مهمی برای تیم ملی ایران است. انتظار از تیمی بالغ که سال هاست کنار هم بازی می‌کنند چیزی جز موفقیت نیست. کار سختی در انتظار کادر فنی تیم ملی ایران است. به نظرم همه چیز باید در اختیار آقای قلعه نویی قرار بگیرد. بازی‌ها دوستانه مناسبی هم نیاز داریم تا بتوانیم مقابل کشورهای عربی بخصوص عربستان و قطر و همچنین تیم‌های شرق آسیا مثل ژاپن و کره جنوبی بازی خوبی انجام دهیم.

پیش بینی سال متفاوت

اسدی در پایان درباره پیش بینی‌اش از فصل پیش روی فوتبالی کشور خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم لیگ امسال هم مدعیان همیشگی قهرمانی و ثابتی دارد اما لیگ متفاوتی با توجه به جام ملت‌های آسیا در پیش داریم. بازی‌های خیلی فشرده ای پیش رو خواهد بود که توان قدرتی بالایی را می‌خواهد. تکنیک بازیکنان زیر سایه فیزیک آنها خواهد رفت و روی تیم ملی هم تأثیرات خودش را خواهد گذاشت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات