قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

آذربایجان شرقی میزبان چهارمین دوره المپیاد استعداد های برتر

آذربایجان شرقی میزبان چهارمین دوره المپیاد استعداد های برتر
شناسهٔ خبر: 120641 -
اخبار استان
تبریز - چهارمین دوره المپیاد استعداد های برتر به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلیل آبسالان ظهر سه شنبه در خصوص برگزاری چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر، افزود: این المپیاد همزمان با سراسر کشور از بیستم مرداد تا دهم شهریور ماه سال جاری به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

دبیر ستاد برگزاری چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر عنوان کرد: این المپیاد در رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۶ سال برگزار شده و استان آذربایجان شرقی در بخش آقایان از هفت رشته شامل بوکس، تکواندو، هاکی، ورزش‌های سه گانه، سنگ نوردی، تیراندازی با کمان و دوچرخه سواری میزبانی خواهد کرد.

آبسالان از برگزاری ۶ رشته در بخش دختران نیز خبر داده و اذان داشت: در بخش دختران رقابت در رشته‌های تکواندو، هاکی، ورزش‌های سه گانه، سنگ نوردی، تیراندازی با کمان و دوچرخه سواری پیگیری خواهد شد و این استان میزبان رشته بسکتبال ۵ نفره در ورزش دانش آموزی نیز خواهد بود.

وی تصریح کرد: این رقابت‌ها در سراسر کشور با حضور ۸ هزار ورزشکار پیگیری خواهد شد که از این تعداد آذربایجان شرقی میزبان سه هزار ورزشکار خواهد بود.

گفتنی است استان آذربایجان شرقی در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور توانسته بود مقام چهارم این رقابت‌ها را بدست آورد و با توجه به ظرفیت‌های موجود پیش بینی می‌شود امسال آذربایجان شرقی بتواند جز سه استان برتر کشور در پایان رقابت‌ها معرفی شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات