قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

شهردار تبریز:

بودجه امسال شهرداری تبریز براساس شاخص‌های توسعه شهری تدوین می‌شود

بودجه امسال شهرداری تبریز براساس شاخص‌های توسعه شهری تدوین می‌شود
شناسهٔ خبر: 120614 -
اخبار استان
تبریز- شهردار تبریز گفت: در تقویم بودجه به دنبال جهش در زمینه شهرسازی هستیم و بودجه امسال بر اساس شاخص‌های توسعه شهری تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب هوشیار در جمع خبرنگاران ضمن تشریح گزارش عملکرد برنامه و بودجه سال جاری شهرداری تبریز اظهار کرد: در حوزه درآمدی بودجه هیچ گونه نگرانی نداریم و فروش اموال غیرمنقول را نیز بر اساس نیازها انجام می‌دهیم.

وی در ادامه گفت: تحقق بودجه امسال نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد به طوری که در حوزه عمرانی در چهار ماه نخست سال جاری هزینه پروژه‌های عمرانی برابر با کل سال ۱۴۰۱ بوده و حدود ۶۰ درصد بودجه تعیین تکلیف شده است.

هوشیار افزود: در بحث فروش اموال غیرمنقول نیز با حساسیت بیشتری موضوع را دنبال می‌کنیم چرا که این اموال سرمایه و ثروت شهرداری هستند و باید درآمد و هزینه خود را مدیریت کنیم و در حفظ اموال نهایت تلاش و کوشش خود را انجام دهیم.

شهردار تبریز با اشاره به اقدامات تأثیر گذار در زمینه بودجه سال گذشته، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که شهرداری در سال ۱۴۰۱ انجام داده تقویت بانک املاک بود که به شدت دچار رکود شده بود و در حال حاضر از وضعیت خوبی برخوردار است.

هوشیار از تحقق ۵۰ درصدی بودجه ماده صد شهرداری در سال جاری خبر داد و گفت: در این حوزه شاهد عملکرد خوبی بودیم و امیدوارم تا پایان سال شاهد تحقق بودجه با پیشن بینی‌های صورت گرفته باشیم.

وی در ادامه یادآور شد: طبق تفاهمی که با بانک‌ها داریم، تعهدات بودجه را به شرط ضرورت و نیاز اخذ خواهیم کرد.

هوشیار از متمرکز کردن خزانه برای مناطق و سازمان‌های شهرداری از ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: این موضوع در پروژه‌های شهری نمود عینی دارد و عملکرد هزینه‌ای پروژه‌های شهرداری مشخص و از طریق خزانه متمرکز تأمین می‌شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات