قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

خبرگزاری مهر اصلی ترین بازوی تبلیغات اسلامی در جهاد تبیین است

خبرگزاری مهر اصلی ترین بازوی تبلیغات اسلامی در جهاد تبیین است
شناسهٔ خبر: 120568 -
اخبار استان
تبریز- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: خبرگزاری مهر اصلی‌ترین بازوی سازمان تبلیغات اسلامی در جهاد تبیین است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی ظهر پنج شنبه در نشست سالانه استان‌های منطقه غرب خبرگزاری مهر که در تبریز برگزار شد، اظهار داشت: در دوران مدیریت جدید این خبرگزاری و با توجه به سوابق پربار و پشتکار مدیرعامل گروه رسانه‌ای مهر به طور حتم شاهد تحول و تغییرات مثبتی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی و خبرگزاری مهر در آذربایجان شرقی به معنی واقعی یک مجموعه هستند، افزود: البته با وجود اینکه همواره تعامل و ارتباط خوبی بین دو مجموعه برقرار بوده اما این تعامل، وظایف و رسالت خبرگزاری مهر را تحت الشعاع قرار نداده و حتی در جایی که نیاز بوده، نقد عملکرد مجموعه تبلیغات اسلامی نیز صورت گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تاکید کرد: خبرگزاری مهر یک تفاوت اساسی با سایر رسانه‌های مشابه دارد چون وقتی مقام معظم رهبری می‌گویند جهاد تبیین وظیفه ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی است، خبرگزاری مهر نیز باید به عنوان یکی از بازوهای اصلی سازمان و اصلی ترین ابزار تبلیغی موضوع جهاد تبیین را به جد پیگیری کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: رسانه‌هایی چون خبرگزاری مهر وظیفه خطیری در بعد تبلیغی و اطلاع رسانی جهاد تبیین و تحقق تمدن نوین اسلامی به عنوان بستری برای ظهور منجی عالم بشریت دارند.

وی با اشاره به تاکید رهبری بر فوری و حتمی بودن فریضه جهاد تبیین گفت: برخی پس از فرمایشات رهبری بر اساس شور لحظه‌ای پای کار آمدند اما در استان آذربایجان شرقی از یک سال پیش قرارگاه جهاد تبیین را راه اندازی کردیم و در این مدت بدون هیچ اطلاع رسانی خاصی زیرساخت‌ها، شبکه‌ها و کارگروه‌های قرارگاه را در ۱۲ محور مورد تاکید رهبری در خصوص جهاد تبیین فعال کردیم.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: با برگزاری جلسات متعدد توسط کارگروه‌ها و تشکیل هیأت‌های اندیشه ورز هم از طریق تولید و هم از طریق جمع آوری محتواهای موجود نسبت به ایجاد یک بانک محتوایی منسجم اقدام کرده‌ایم و همزمان با سالروز تأسیس سازمان اعلام رسمی فعالیت این قرارگاه صورت گرفته و قرار شده هر هفته با طرح یک محور از جهاد تبیین توسط نماینده ولی فقیه در استان در خطبه‌های نماز جمعه نسبت به اغنای عمومی آن موضوع از طریق انتشار محتواهای موجود اقدام شود.

وی گفت: این بانک محتوایی و شبکه سازی صورت گرفته در قالب قرارگاه جهاد تبیین حاصل تلاش بیش از هفت هزار کنش‌گر فعال در یک سال گذشته است و امیدواریم در یک سال آینده نتایج این حرکت منسجم و اقدام عملیاتی نه تنها در استان بلکه در سطح کشوری نیز دیده شود و بر همین اساس خبرگزاری مهر نیز وظیفه خطیری در بعد تبلیغی و اطلاع رسانی این موضوع دارد چون اگر اغنای عمومی در خصوص نقاط قوت و البته نقد و ارائه راهکار برای رفع نقاط ضعف به درستی صورت گیرد شاهد حل بسیاری از مشکلات و معضلات کشور خواهیم بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار اخیر رهبری با روحانیون و طلاب و تاکید در خصوص اولویت تبلیغ به عنوان وظیفه اول حوزه‌های علمیه اظهار داشت: وقتی ایشان می‌فرمایند دنیا بر اساس تبلیغ اداره می‌شود و باید از ابزارها و شیوه‌های تبلیغی نوین برای معرفی خودمان استفاده کنیم، این موضوع برای همه ما ایجاد وظیفه می‌کند و تنها متوجه یک بخش و نهاد و ارگان خاص مانند حوزه علمیه نیست.

وی اضافه کرد: در شرایطی هستیم که جریان یهود در همین ۲۰۰ سال اخیر برنامه‌های دقیقی را برای تجزیه ایران به عنوان عامل کلیدی در فتح قدس طرح ریزی و اجرا کرده و این برنامه‌ها امروز نیز ادامه دارد و در مقابل در ۱۴۰۰ سال گذشته برنامه ریزی منسجم و مشخصی برای مقدمه سازی ظهور صورت نگرفته است.

حجت الاسلام حسینی گفت: خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان امامین انقلاب قدم‌هایی در این مسیر برداشته شده و اکنون با هدایت مقام معظم رهبری به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی و بسترسازی برای ظهور منجی عالم بشریت حرکت می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم به عنوان سربازی کوچک در این حرکت نقش داشته باشیم و تلاش در عرصه جهاد تبیین نیز باید با همین رویکرد صورت گیرد.

محمد مهدی رحمتی مدیرعامل گروه رسانه‌ای مهر نیز در این نشست با اشاره به تعامل خوب بین مجموعه تبلیغات اسلامی و سرپرستی خبرگزاری مهر در آذربایجان شرقی خاطر نشان شد: این ارتباط و تعامل به گونه‌ای بوده که خبرگزاری مهر در عین حفظ شأن رسانه‌ای خود توانسته رسالت رسانه‌ای خود را پیگیری کند و همزمان حمایت لازم از سوی مجموعه تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی صورت گرفته و این رویکرد قابل تقدیر است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات