قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی:

ساماندهی و اصلاح فضای فیزیکی بابا باغی تبریز انجام‌می‌شود

ساماندهی و اصلاح فضای فیزیکی بابا باغی تبریز انجام‌می‌شود
شناسهٔ خبر: 120522 -
اخبار استان
تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از ساماندهی و اصلاح فضای فیزیکی بابا باغی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد فرشکاران در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع درمانی بابا باغی تبریز، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم در این مجتمع برای سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی کاملاً مهیا بوده و پشتوانه مردمی هم وجود دارد، در هر صورت این مرکز باید از حالت رکودی خارج شود.

وی افزود: با توجه به اینکه این مجتمع به عنوان یک برند و مرکز جذام کل کشور محسوب می‌شود امکان استفاده از فضاهای موجود و پتانسیل‌های مجتمع در توسعه گردشگری سلامت، ایجاد کلینیک روان درمانی و سلامتکده فراهم است.

فرشکاران با بیان اینکه لازم است فضای ۱۰۰ هکتاری مجتمع برای درآمدزایی و ایجاد گردش مالی به صورت خودگردان بهسازی شود، ادامه داد: برای ساماندهی و اصلاح فضای فیزیکی و ساختمان‌ها حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.

وی بر ضرورت تعریف ردیف اعتباری ویژه برای مجتمع درمانی بابا باغی تبریز تاکید و تشرح کرد: برای تحقق این امر نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست.

رئیس مجتمع باباباغی تبریز نیز توضیح داد: ۳۵۰ بیمار مزمن روانپزشکی بستری فاقد حمایت‌های خانواده، ۱۰۰ بیمار جزامی و در مجموع ۴۵۰ نفر تحت پوشش مجتمع درمانی بابا باغی هستند.

علی اصغرزاده فرسودگی تأسیسات و نشتی آب، نقص فنی تأسیسات برق و کمبود نیروی انسانی را از جمله مشکلات مجتمع اعلام و اضافه کرد: موافقت اصولی ۳۵۰ تخت روان را برای مجتمع بابا باغی اخذ کرده‌ایم اما در تأمین نیروهای درمانی و پشتیبانی دچار چالش هستیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی در این مرکز، حمایت‌های مالی صورت گرفته از طرف سازمان را موتور محرکه طرح‌های عمرانی مجتمع و موجب ایجاد انگیزه مضاعف در پرسنل جهت جذب حمایت‌های مالی و معنوی بیشتر از سوی سایر نهادها و داستگاه‌ها دانست.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات