قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

در جمع اعضای شورای مسکن آذربایجان شرقی مطرح شد؛

انتقاد استاندار از عدم پیگیری و نظارت بر اجرای تصمیمات شورای مسکن

انتقاد استاندار از عدم پیگیری و نظارت بر اجرای تصمیمات شورای مسکن
شناسهٔ خبر: 120514 -
اخبار استان
تبریز-استاندار آذربایجان شرقی عدم نظارت و پیگیری را علت اصلی عقب‌ماندگی استان در اجرای پروژه‌های مسکن عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم در جمع اعضای شورای مسکن استان، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌ها برای دو سال اول دولت، باید ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن در استان شروع می‌شد و بخش عمده آن نیز رو به اتمام می‌بود، اما امروز ۷۷ هزار واحد مسکن در استان در حال ساخت است و تعداد واحدهای در حال اتمام نیز بسیار اندک است.

وی، علت این عقب‌ماندگی را عدم پیگیری تصمیمات دانست و گفت: مشکل استان ما مشکل نظارت و پیگیری است و هیچ مدیری نمی‌خواهد خود را هزینه کند که دود این کار هم به چشم مردم می‌رود.

خرّم ادامه داد: هشتاد درصد کارها مربوط به نظارت و پیگیری است و مشکل این است که جلسات را تبدیل به کار کرده‌ایم؛ تصمیم‌گیری در جلسات اگر پیگیری نشود و نظارت بر روند اجرا صورت نگیرد هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: فعالیت‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی باید هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده باشد و در زمان مشخص به نتیجه برسد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به راهکارهای پیشرفت پروژه‌های مسکن نیز اشاره کرد و گفت: استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌های نخست در بحث بافت فرسوده است که یک فرصت برای احداث مسکن به شمار می‌رود؛ در بافت‌های فرسوده، هم زیرساخت‌ها آماده است، هم تسهیلات و هم متقاضیان آماده ساخت هستند و شهرداری و سایر دستگاه‌ها نیز همکاری می‌کنند؛ بنابراین بحث نوسازی بافت فرسوده را باید جدی بگیریم.

وی افزود: راهکار مهم دیگر در بخش مسکن، توجه ویژه به پروژه‌های خودمالکی است که دولت در این راستا آماده ارائه تسهیلات و مجوزهای لازم است و مردم نیز می‌توانند واحد مسکونی خود را مطابق دلخواه خود بسازند.

استاندار آذربایجان شرقی از عدم نظارت بر مشاوران املاک در استان انتقاد کرد و گفت: با وجود ابلاغیه دولت، هیچ کار مؤثری در این خصوص در استان انجام نشده و اگر این موضوع را جدی نگیریم سایر اقدامات بخش مسکن نیز تأثیر چندانی نخواهد داشت.

گفتنی است جلسه شورای عالی مسکن صبح امروز (شنبه) به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد که استانداران سراسر کشور نیز به صورت ارتباط تصویری در این جلسه حضور داشتند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات