قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

کتاب «زندگی اینجاست» در تبریز رونمایی شد

کتاب «زندگی اینجاست» در تبریز رونمایی شد
شناسهٔ خبر: 120468 -
اخبار استان
تبریز-کتاب «زندگی اینجاست» نوشته مهدی قزلی، امروز همزمان با روز قلم توسط انتشارات انقلاب اسلامی در تبریز رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب زندگی اینجاست شامل کوتاهه‌هایی از زندگی آیت‌الله سیّدجواد خامنه‌ای (ره) پدر رهبر معظم انقلاب است که در ۱۲۸ صفحه منتشر شده است.

این کتاب که تلاش می‌کند جلوه‌ها و قصه‌هایی از حیات پرچالش، اما همواره بی‌پیرایه و سراسر آرامش این عالم وارسته را در اختیار خوانندگان خود قرار دهد در سالروز رحلت آن عالم وارسته در تبریز رونمایی شد.

تبریز شهر پدری این عالم برجسته بود و به همین مناسبت، مراسم رونمایی از این کتاب در مسجد جامع این شهر که روزگاری محل تحصیل و تدریس و اقامه نماز آن مرحوم و پدربزرگوارش بوده است، برگزار شد.

آیت‌الله سیّدجواد حسینی خامنه‌ای (ره) عالم وارسته و سالک پرهیزکار عصر خویش و فقیهی صاحب‌نظر بود که در عین برخورداری از ویژگی‌های مختلف عظمت علمی، معنوی و اجتماعی، همواره خود را از پرتگاه دنیاطلبی دور نگاه داشت و عمر نود ساله‌اش را به نمونه‌ای شکوهمند از صفا و خلوص و معنویت بدل ساخت.

سید جواد حسینی خامنه‌ای (۱۶ آذر ۱۲۷۴ ش- ۱۴ تیر ۱۳۶۵ ش) از علما و مجتهدان شیعه و پدر رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت‌الله خامنه‌ای است. او تحصیلات خود را در تبریز و مشهد و نجف گذراند و پس از اخذ درجه اجتهاد در نجف، به مشهد مهاجرت کرد و تا آخر عمر آنجا ماند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات