قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر:

حرکت فرهنگی باید تحت چارچوب و برنامه خاصی به پیش رود

حرکت فرهنگی باید تحت چارچوب و برنامه خاصی به پیش رود
شناسهٔ خبر: 120465 -
اخبار استان
تبریز- محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر گفت: حرکت فرهنگی باید تحت چارچوب و با برنامه ریزی منظمی با توجه به الزامات و نیازهای هر منطقه پیش برده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم تبریزی ظهر چهارشنبه در دومین روز از نشست مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مراکز استان کشور و پنجمین اجلاس رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شهرهای حماسه ساز انقلاب اسلامی گفت: کار فرهنگی باید با عمل به قانون، درک و فهم نیاز جامعه با الهام از فرامین اسلامی، شناخت جریانات و عوامل نفوذ و ممانعت از ورود آنها به حوزه فرهنگ همراه باشد.

وی با بیان اینکه حرکت فرهنگی باید چارچوب و برنامه داشته باشد، گفت: در کنار برنامه ریزی اصولی باید اقدام به عمل و تحقق این برنامه‌ها کرد چرا که مبانی انقلاب اسلامی در اجرا به تحقق می‌رسد.

تبریزی با تاکید بر شناخت دشمن گفت: از سوی دیگر زمانی جامعه به وحدت می‌رسد که افراد آن به وحدت شخصیتی رسیده باشند. متأسفانه امروز جامعه از محتوای وحدت دور شده است.

محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان اینکه قیام علیه رژیم طاغوت یک قیام منطقه‌ای، قومی و سیاسی نبوده بلکه قیام الهی بود، گفت: اولین رمز انقلاب ما ایمان به خدا بوده و افراد در آن به خاطر فرصت طلبی پا به میدان نگذاشته بودند.

وی ادامه داد: جامعه‌ای که فرهنگ غیبت، تهمت و کینه ورزی در آن بوده و از سوی دیگر روحیه دنیاطلبی بر آن حاکم باشد، امداد الهی نصیب آن نخواهد شد.

گفتنی است دومین نشست مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور و پنجمین اجلاس رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای حماسه ساز انقلاب اسلامی، با حضور صاحب‌نظران و اساتید این حوزه به میزبانی شورای اسلامی و شهرداری کلانشهر تبریز در حال برگزاری است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات