قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

نائب رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد؛

ضرورت داشتن چشم انداز در مدیریت امور فرهنگی

ضرورت داشتن چشم انداز در مدیریت امور فرهنگی
شناسهٔ خبر: 120464 -
اخبار استان
تبریز- نائب رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت داشتن چشم انداز در مدیریت امور فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا منتظری ظهر چهارشنبه در دومین روز از نشست مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مراکز استان کشور و پنجمین اجلاس رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شهرهای حماسه ساز انقلاب اسلامی گفت: در مدیریت شهری، گاه دنبال موفقیت‌هایی هستیم که لحظه‌ای بوده و مانا نیست. اما مدل دیگر موفقیت، طولانی مدت و با نگاه به آینده است.

وی با تاکید بر اینکه باید باور خود را به حوزه فرهنگ اصلاح کرده و عمق ببخشیم، گفت: غایت فرهنگ، رشد و بالندگی است. اگر برای فرهنگ، تقدم رتبی و منزلتی قائل بودیم و آن را به همه امور ترجیح می‌دادیم، امروز در دیگر عرصه‌ها نیز موفق بودیم.

منتظری ادامه داد: باید در مدیریت فرهنگی دارای چشم انداز باشیم و بدون آن نمی‌توان انتظار موفقیت را داشت. بدون چشم انداز، دچار یکسری روزمرگی‌ها خواهیم بود و ریل گذاری خوبی نخواهیم داشت.

وی، دعوت و بهره مندی از نخبگان کشوری در حوزه‌های مختلف را گام دیگر بعد از تعریف چشم انداز دانسته و گفت: نظام مسائل فرهنگی و اجتماعی هر شهرستان باید مشخص شده و هسته‌های مشورتی از شهرستان‌ها به خصوص جوانان به کار گرفته شوند.

نایب رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر لزوم نظرسنجی در امور مختلف تاکید کرده و گفت: باید در مباحث مختلف، نیازسنجی کرده و از سوی دیگر با شیوه‌های جذاب، مباحث فرهنگی خود را مطرح کنیم.

منتظری، رعایت اخلاق حرفه‌ای در احقاق حقوق شهروندی را از جمله وظایف شوراهای اسلامی شهرها دانست و اعضای این شوراها را به پذیرش نقدهای مطرح شده دعوت کرد.

گفتنی است دومین نشست مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور و پنجمین اجلاس رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای حماسه ساز انقلاب اسلامی، با حضور صاحب‌نظران و اساتید این حوزه به میزبانی شورای اسلامی و شهرداری کلانشهر تبریز در حال برگزاری است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات