قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خبر داد؛

آمادگی آذربایجان شرقی برای اجرای طرح منظومه های روستایی

آمادگی آذربایجان شرقی برای اجرای طرح منظومه های روستایی
شناسهٔ خبر: 120452 -
اخبار استان
تبریز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی استان برای اجرای برنامه آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی در چندین شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جبارعلی ذاکری در جلسه بررسی و شروع اجرای طرح‌های آبادانی و پیشرفت در سطح روستاهای آذربایجان شرقی افزود: هدف از اجرای این طرح ساماندهی روستاها در قالب مجموعه‌های روستایی به منظور خدمات رسانی بهتر و مؤثرتر است.

وی تصریح کرد: این برنامه با توجه به ابعاد و جنبه‌های محیط طبیعی بوم شناختی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به شناخت ظرفیت‌ها و محدودیت‌های توسعه مراکز و کانون‌های سکونتی و فعالیتی درون شبکه می‌پردازد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم مشارکت و حضور چشمگیر مردم در اجرای طرح‌های مختلف گفت: استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی در توسعه روستاها نقش مهمی در پیشبرد توسعه مناطق محروم دارد و باید مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: حمایت، هدایت و نظارت سه وظیفه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و در این راستا برای اجرای طرح‌های مختلف که موجب توسعه روستاها شود، از هیچ حمایتی دریغ نمی‌کنیم.

سروری با اشاره به اینکه روستاهای آذربایجان شرقی ظرفیت‌های زیادی برای تولید اشتغال و ثروت دارند افزود: مهاجرت معکوس به روستاهای استان در حال انجام است و بنیاد مسکن می کوشد با تسهیل روند مهاجرت، آبادانی روستاها را سرعت ببخشد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات