قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

پیام صوتی جدید رئیس گروه واگنر

پیام صوتی جدید رئیس گروه واگنر
شناسهٔ خبر: 120420 -
اخبار سراسری
یوگنی پریگوژین، رئیس‌ گروه واگنر با انتشار یک پیغام صوتی، پیشروی نیروهایش به سمت مسکو را "راهپیمایی عدالت" خواند و از "پیروزی‌های آتی در جبهه در آینده‌ای نزدیک" خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا پایگاه خبری هیل، یوگنی پریگوژین با انتشار یک پیغام صوتی در تلگرام عنوان داشت: من از شما می‌خواهم که متوجه شوید که "راهپیمایی عدالت" با هدف مبارزه با "خائنان و بسیج جامعه ما" بود.

او در ادامه افزود: در آینده‌ای نزدیک مطمئن هستم که شما شاهد پیروزی‌های بیشتر ما در جبهه خواهید بود. تشکر دوستان!

او هیچ جزئیات و توضیحاتی را درباره این "پیروزی‌ها" منتشر نکرد و همچنین هیچ اشاره‌ای هم به محل تقریبی سکونت خود نداشت. حتی مشخص نیست که چه موقع این فایل صوتی ضبط شده است.

طبق آگهی تبلیغی که گروه واگنر در تلگرام منتشر کرده، این گروه به طور فعالی به دنبال استخدام نیروهایی جهت آموزش در منطقه کراسنودار واقع در جنوب روسیه است.

پس از شورش نافرجام واگنری‌ها به نیروهای پریگوژین که دوش به دوش او در جنگ اوکراین مبارزه می‌کردند، سه فرصت داده شد؛ اول اینکه یا به همراه رئیس‌شان (پریگوژین) به بلاروس بروند، یا با نیروهای مسلح روسیه ادغام شوند و یا به منزل بازگردند.

این فرد استخدام‌کننده از گروه واگنر روز دوشنبه اعلام کرد: موقعیت‌های شغلی گوناگونی از جمله یگان‌های معتبری که در مناطق عملیات ویژه نظامی روسیه در حال مبارزه هستند، موجود است. پیش از استقرار، آموزش‌ها به مدت سه هفته در روستایی به نام "مولکینو" در جنوب روسیه طول خواهد کشید. آن‌هایی که قصد عضویت دارند باید تمامی حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود را پاک کنند زیرا روند استخدام پیچیده‌تر شده است.

در تاریخ ۲۴ ژوئن یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی واگنر با هدف برکناری سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، به همراه نیروهایش به سمت مسکو پیشروی کردند؛ اما پریگوژین با میانجیگری السکاندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس از پیشروی‌اش عقب‌نشینی کرد و قرار شد به این کشور برود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات