قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

واریز ۳۰۵ میلیارد ریال به‌ حساب صندوق ذخیره فرهنگیان

واریز ۳۰۵ میلیارد ریال به‌ حساب صندوق ذخیره فرهنگیان
شناسهٔ خبر: 120406 -
اخبار سراسری
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز حدود ۳۰۵ میلیارد ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم فروردین تا اول اردیبهشت ۱۴۰۲ به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از صندوق ذخیره فرهنگیان، حمیدرضا نجف‌پورکردی گفت: این مبلغ شامل سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ بوده و سود سال مالی ۱۴۰۲ نیز طبق روال به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب هزار و ۱۷۰ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند واریز شد، تصریح کرد: در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یکماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز شده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام اینکه این افراد همچنین شامل بازخریدها، فوتی‌ها، از کار افتاده‌ها و انصرافی‌ها هستند، افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری بانک سرمایه در سوپر اپلیکیشن فرهنگیان برای اعضای موسسه به آدرسszf.satpay.ir ، واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود.

نجف‌پور با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته به کمتر از یک ‌ماه، گفت: این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌کنند.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یادآوردشد: فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات حین خدمت و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند. همچنین فرهنگیانی که عضو موسسه هستند، می‌توانند نسبت به افزایش واریزی خود تا سقف ۵ درصد حقوق و مزایا اقدام کنند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات