قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

بانوی ایرانی در صدر بهترین‌های تکواندو جهان

بانوی ایرانی در صدر بهترین‌های تکواندو جهان
شناسهٔ خبر: 120392 -
اخبار سراسری
ناهید کیانی بانوی تاریخ ساز تکواندو کشورمان در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی این رشته در صدر بهترین‌های وزن منهای ۵۷ کیلوگرم قرار گرفت.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ برترین‌های جهان و المپیکی ماه ژوئیه ۲۰۲۳ را پس از ثبت امتیازات مسابقات قهرمانی جهان و جایزه بزرگ رم منتشر کرد که صعود تکواندوکاران کشورمان را در اوزان مختلف در پی داشت.

ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم المپیکی پس از کسب مدال طلای قهرمانی جهان در وزن ۵۳- کیلوگرم و مدال نقره گرندپری رم در وزن ۵۷- کیلوگرم جمع امتیازات خود را به عدد ۳۱۱.۰۷ رساند و با ۱۰ پله صعود به رده پنجم رنکینگ المپیکی رسید. کیانی همچنین در رنکینگ جهانی با ۲۳۷.۳۸ امتیاز ۹ پله صعود کرد و در جایگاه نخست جهان ایستاد. در این وزن زهرا شیدایی با ۸۰.۱۸ امتیاز در رده پنجاه و سوم و نسترن، ولی زاده نیز با ۵۶.۱۰ امتیاز در جایگاه ۶۷ قرار گرفتند. 

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده با کسب مدال برنز رقابت‌های گرندپری رم و ۱۹۷.۴۵ امتیاز در رده شانزدهم قرار گرفت. غزل سلطانی با ۱۰۶.۵۹ و سعیده نصیری با ۹۲.۴۱ امتیاز به ترتیب رتبه‌های ۴۲ و ۵۰ را در اختیار دارند.

سیده نرگس میرنوراللهی در وزن ۶۷- کیلوگرم با کسب ۱۰۴.۰۴ امتیاز و چهار پله صعود به جایگاه ۳۴ رسید. در همین وزن ملیکا میرحسینی با ۸۲.۷۹ امتیاز در رده ۴۶ قرار گرفت. کوثر اساسه با ۷۷.۳۷ امتیاز در جایگاه چهل و نهم و زینب اسماعیلی نیز با ۴۷.۰۵ امتیاز در رده ۷۱ قرار گرفت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم، اکرم خدابنده با ۶۸.۷۵ امتیاز در رتبه ۴۲ قرار گرفت و زهرا پوراسماعیل نیز با ۴۲.۷۵ امتیاز در رتبه پنجاه و پنجم رنکینگ المپیکی قرار دارد.

در گروه مردان و در وزن ۵۸- کیلوگرم گروه آقایان، مهدی حاجی موسائی که موفق شد مدال نقره گرندپری رم را کسب کند، جمع امتیازات خود را به عدد ۱۵۳.۳۶ رساند و با ۸ پله صعود به رتبه بیستم رسید. در همین وزن ابوالفضل زندی که مدال برنز گرندپری رم را به دست آورد با ۱۴۳.۶۰ امتیاز در جایگاه ۲۴ ایستاد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی پس از کسب مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۲۳ باکو با ۱۷۳.۸۸ امتیاز و ۱۴ پله صعود به جایگاه هجدهم رسید. در همین وزن رضا کلهر با وجود دوری از میادین با کسب ۱۵۲.۱۲ امتیاز در رده ۲۳ قرار گرفت. دانیال بزرگی نیز با کسب ۸۵.۵۵ امتیاز در رده پنجاه و دوم قرار گرفت.

در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهران برخورداری که در مسابقات گرندپری رم موفق به کسب مدال نقره شد، با ۱۷۴.۰۶ امتیاز و شش پله صعود به رده پانزدهم رسید. میرهاشم حسینی با ۱۰۳.۷۷ امتیاز در جایگاه ۳۶ و امیرمحمد بخشی نیز با ۸۷.۱۳ امتیاز در رده چهل و هفتم جای گرفتند.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم، ابوالفضل عباسی با کسب ۱۳۸.۰۴ امتیاز در رده ۲۶ ایستاد؛ سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی که به دلیل مصدومیت مدتی است از شرایط تمرین دور است با ۱۲۲.۲۸ امتیاز در رده ۳۲ قرار گرفت. آرین سلیمی بعد از کسب مدال برنز قهرمانی جهان با ۶۷.۱۴ امتیاز و ۲۳ پله صعود به سی و سوم رسید. علیرضا نادعلیان هم با ۹۴.۰۷ امتیاز در رده سی و پنجم جای گرفت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات